Lista ocen Toyota Avensis I Hatchback (56) - Widoczność

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Madzia
Hatchback 1.8 110KM 81kW
Ogólnie oceniam na dobrą, z przodu i boki widać wszystko bez problemu. Jeżeli chodzi o tył (liftback) jest dużo gorzej. często cofam tylko a lusterka boczne, ale wtedy należy upewnić się przy wsiadaniu jak sytuacja wygląda z tyłu samochodu, bo inaczej zaskoczenie murowane (niebezpiecznie nie tylko dla samochodu, ale także dla osób na zewnątrz). Jak dotąd ja nie miałam żadnej niespodzianki, zawsze się upewniam.
~Matt Hereford
Hatchback 1.8 129KM 95kW
Widoczność do tyłu w wersji Hatchback jest tragiczna. Jeśli ktoś ma zwyczaj odwracania się i patrzenia do tyłu podczas cofania bedzie zawiedzony. Ja nauczony jestem cofać "na lusterka" wiec mnie osobiscie tylna szyba nie specjalnie interesuje. Podczas jazdy we wstecznym lusterku widze tyle ile potrzebuje. Swoją drogą lusterko wteczne jest kiepskie (perspektywa).
~Pablo
Hatchback 1.8 110KM 81kW
do przodu dobrze, natomiast opanowanie sztuki cofania zajęło mi parę tygodni. w wersji liftback tył jest wysoki i generalnie nie widać co znajduje sie bezpośrednio za autem. Najlepiej jest najpierw obejrzeć miejsce gdzie chce się wycofać i wtedy idzie to w miarę gładko.
~AveArt
Hatchback 1.8 110KM 81kW
Nie wiem jak w innych typach nadwozia ale ja posiadam akurat hatchback,z przodu wszystko widac bezproblemowo,natomiast mankament stanowi widoczność przez tylną szybę przez którą niestety niewiele można zobaczyć,bez lusterek się nie obejdzie.
~husar19
Hatchback 1.6 110KM 81kW
To jest chyba najsłabszy punk tego samochodu ( 5 drzwi ) . Jak cofamy to trzeba sie trochę napocić a zwłaszcza w miesicie lub wąskich uliczkach . I przy opadach deszczu paruje tylna szyba .
~gitarnik
Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW
Niestety w hatbacku wysoko zachodzi tylna szyba przez co ciężko wyczuć dość długi tył. Do przodu i na boki OK. Duże lusterka zewnętrzne troszkę ułatwiają parkowanie.
~Pan Koala
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Mam wersję hatchback i początkowo miałem problem z widocznością do tyłu, ale to kwestia przyzwyczajenia i wyczucia auta - po 7 tys km mogę parkować tyłem z zamkniętymi oczami ;-)
~Mikrobi
Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW
mam wersję lift back wiec do tyłu jest tragedia ale tylko podczas cofania, podczas jazdy komu to potrzebne, pozostałe kierunki perfekt. doskonałe wyczucie przodu auta.
~Biszop
Hatchback 2.0 128KM 94kW
Widoczność dobra narzekają ludzie na wysoki tył przesiadłem się z golfa 3 i nie obtarłrm ani tyłu ani przodu to chyba niema takiej tragedji.
~dr wotan
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Wady: kiepska widoczność do tyłu przy cofaniu -jak to w długich hatchbackach. Słabe światła. Zalety: widoczność w przód i w lusterkach - bez zarzutu.
Toyota Avensis I Hatchback