Lista ocen Toyota Avensis I Sedan (124) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 157 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bpk@bpkmosty.pl
Sedan 1.8 110KM 81kW
Samochód Toyota Avensis silnik 1800, październik 2008, po przebiegu 17tys. km. Spaliło się sprzęgło na pozimej drodze dojazdowej do garażu (zima styczeń 2010r.)przy pracy na pół sprzęgle (jazda zgodnie ze wszystkimi standartami) przy właczającej sie automatycznie funkcji RTC. Ewidentna wina materiałowa okładziny tarczy sprzęgła. Niestety Toyota wie lepiej i musiałem płacić za wymianę wszystkich elementów sprzęgła - koszt usługi wyjatkowo...
~Zolty
Sedan 1.6 110KM 81kW
Spotkalem sie z okresleniem zawieszajacego sie wstecznego biegu - drazek zaskakuje, ale bieg nie wchodzi, czesto "wrzuceniu" wstecznego towarzyszy nieprzyjemny zgrzyt. Skrzynia nie lubi szybkich zmian biegow i wymaga wciskania sprzegla "do podlogi". Nie wiem czy to kwestia zestopniowania skrzyni, ale na "1" ten samochod jest strasznie zamulony - w sprincie spod swiatel zawsze jest zawalidroga.
~Łukasz
Sedan 1.6 110KM 81kW
Do samej skrzyni nic nie mam, miała ze mną nielekki żywot i sprawiała się OK. Dla mnie przełożenia zdecydowanie za długie, ale to typowe w Toyotach, bo to auta nastawione na ekonomię. 5 biegów wystarcza, na 6-tkę ten silnik i tak nie miałby nadmiaru sił :) W benzyniaku bardzo trwałe sprzęgło - duży plus.
~Luki
Sedan 2.0 128KM 94kW
Przełożenia lewarka dość długie ale nie jest to samochód do rajdów tylko raczej sprawnej jazdy z całą rodziną. Po 200 000 km czasem zdarza się jej zgrzytnąć przy wrzucaniu jedynki ale wiek i przebieg robi swoje. Same przełożenia raczej dostosowane do spokojnej autostradowej jazdy.
~Ł. H. (Ali)
Sedan 1.6 110KM 81kW
Jedynka mogłaby wchodzić lepiej, szczególnie na mrozie, ale przy mojej jeździe z maksymalnym wykorzystaniem, power over i dziwnych redukcjach przy takim przebiegu auta i tak jest genialna.
~luk
Sedan 1.6 110KM 81kW
Jak to w większości modeli toyoty haczący wsteczny jest normą ten typ tak ma , trzeba odpuścić delikatnie sprzęgło aby wskoczył wsteczny , do przodu również przeciętnie.
~pawel21abc@o2.pl
Sedan 1.8 110KM 81kW
ogólnie nie mam zastrzeżeń ale w mojejsą od momentu zakupu łożyska do wymiany w skrzyni , generalnie zalecono mi ze względu na ekonomię wymianę całej skrzyni ceny skrzyni ok 400 zł ;)
~paweł
Sedan 2.0 128KM 94kW
Automat i dla siebie niec innego nie kupię. Wkrótce sprzedaję Toyotę żony bo lepiej jeździ jej się moją w automacie. Automaty w Toyotach są bezawaryjne i szybkie.
~Aliz
Sedan 1.6 110KM 81kW
Zdecydowanie za długie przełożenia i powinno być 6 biegów - znacznie lepiej wykorzystano by potencjał silnika. Sama skrzynia działa niemal wzorowo, bez większych zarzutów.
~Piotrek
Sedan 2.0 128KM 94kW
moim zdaniem błąd konstrukcyjny Toyoty w projektowaniu sprzęgła. Hydrauliczne sprzęgło bardzo niedokładne..... możliwe zgrzyty przy takim samym nacisnięciu pedału.
Toyota Avensis I Sedan