Lista ocen Toyota Avensis I Sedan (110) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 171 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomasz.zolkos@post.pl
Sedan 1.6 101KM 74kW
Kiedy auto było w wieku dziecięcym i silnik nie dawał o sobie znać było bardzo dobrze do 4 tys. obr/min. Teraz (Przebieg 57 tys. km) pojawiło się tyle dodatkowych dźwięków że powyżej 130-140 km nie da się ani słuchać muzyki ani rozmawiać. Dużo świerszczy z kokpitu, trzeszczące drzwi kierowcy, szumiąca uszczelka w drzwiach, dużo drobnych upierdliwych (panie przepraszam) odgłosów spod maski (osprzęt?), tłumik też swoje dodaje.
~Zolty
Sedan 1.6 110KM 81kW
Slabiutko - dopoki autko bylo nowe i silnik nie zaczal tak halasowac bylo ok, ale teraz kiedy (z tego co wiem) silnik i wydech doszly do swojej normy [;))] na wyzszych obrotach zrobilo sie nieprzyjemnie glosno - sprawy nie ulatwia nie najbardziej rasowy dzwiek (V8 to to nie jest). Widac spore oszczednosci.
~bartek125p@wp.pl
Sedan 1.6 110KM 81kW
Tu avensis wypada trochę kiepsko ale beznadziejnie nie jest, przy szczelnym wydechu na biegu jałowym stojąc przed samochodem słychać tylko osprzęt silnika, ale podczas jazdy przy wyższych obrotach (powyżej 4000 obr/min) jest trochę głośno.
~Tomek K.
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Do 120-130km/h cichutko. Powyżej też całkiem przyjemnie. Od 160km/h już głośnawo (skrzynia 5 biegowa tu nie pomaga) ale przy tej prędkości tylko auta luksusowe utrzymują zadowalający poziom głośności. Ogólnie bardzo dobrze w tym temacie.
~walmarz@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 128KM 94kW
wyciszenie może spoko, ale to skrzypienie plastików w okolicach deski jest tragiczne - i nic nie można zrobić, nawet w salonie nie wiedzą skąd, a jak próbę przeprowadzili( nie raz) nic nie zauważyli, dla fachowców OK, więc może tak ma być
~anaklim
Sedan 1.6 110KM 81kW
Nie wiem czy to wina wieku czy egzemplarza, ale z wyciszeniem kiepsko. Parę elementów kokpitu zaczyna brzęczeć i buczeć oraz telepać się. Gorsze jest to, że okrutnie to denerwuje i nie bardzo daje się zlokalizować.
~Ł. H. (Ali)
Sedan 1.6 110KM 81kW
Od czasu jeżdżenia Avensisem i to w benzynie większość aut znajomych jest strasznie głośna. Żeby było słychać nie byle jaki subwoofer na dobrym wzmaku z bagażnika musiałem zamontować bass reflex w tylnej półce - to mówi wszystko.
~Bayer3310
Sedan 1.8 110KM 81kW
do 140km /h jest bardzo dobrze potem już jest głośno przy np 160 trzeba, pogłaszać radio, w liftbacku na wybojach słychać tylną klapę wyrobiły się gumki i coś klekocze latem w zimie zanika.
~goblin1120
Sedan 2.0 128KM 94kW
Byłem pod wielkim wrażeniem do 130km/h jest bardzo cicho potem silnik już warkocze, a wiatr jest nadal bardzo dobrze tłumiony. Bora czy A3 I gen jest gorzej wyciszona.
~Łukasz
Sedan 1.6 110KM 81kW
Dobrze jest, nie ma żadnych braków. Ot solidne, jak na auto klasy D przystało. Chyba że ktoś się uprze na klekota pod maskę - słyszałem u znajomego, zachęcająco to to nie brzmiało :(
Toyota Avensis I Sedan