Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

Luk 2022r, ponad rok temu
Silnik 2.0 D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis II Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Chyba skrzynia ale można znaleźć za kilka stówek i wymienic
Samochód śmiało do plecenia z tym silnikiem
Dobra jednostka pod maską, 116k wystarczy na jazdę po mieście i do trasy. Spalanie wg komputera najniższe zanotowane ok 4l , średnio 5,5 do 6l Jedna z was to chyba uszczelka pokrywy zaworów, która wymieniałem dwukrotnie a tak bez zastrzeżeń
Za skrzynie dam 3 gwiazdki a tylko dla tego, że już kupiłem ze zgrzytającym trzecim biegiem( oczywiście to w niczym nie przeszkadzało i przy delikatnym użytkowaniu zmiany biegów skrzynia chodziła dobrze, szybko), skrzynie wymieniłem ale myślę, że i tak normalnie dałbym max 4 gwiazdki
Wydaje się dobrze prowadzić samochód, raczej nie miałem problemu z niczym
Karoseria mimo już 18 lat wygląda dobrze, małe ognisko rdzy na masce przy wycieraczkach zapewnie przez jakiś odbity kamień Zderzak który wyblakł i różni się lekko, kolor karoserii jest straszny, bo jest nijaki, ani to oliwka ani szary..
Jest dość wygodnie jak na welurowe fotele, siedzi się pewnie i jest dobra widoczność
Nie jest źle, długie trasy pokonywane raczej wygodnie, ale napewno są wygodniejsze samochody, brakuje uchwyt u na kubek, jeden to za mało
Parujące szyby, wydaje się że jest wilgosc, być może to zasługa już wiekowego samochodu i prawie 400k na liczniku. Dość szybko grzeje, miałem problem z demperem ale naprawa szybka, gorzej gdy się to naprawia zimą bez zadaszenia pod chmurkami
Przestrzeni jest sporo, jak na kogoś wysokiego i dość dużego nie narzekam, siedzę wygodnie i jeżdżę Wygodnie
Jest ok
Chyba muszę dać max gwiazdek,. Dużo napraw robiłem sam a części są w różnych cenach o często naprawdę płaci się niewiele aczkolwiek przy tym przebiegu może wszystko się zepsuć. Od 330k wymienione zostało m.in. sprężarka klimatyzacji, amortyzatory i sprężyny, sprzęgło i skrzynia, za te naprawy mógłbym odjąć jedna a nawet dwie gwiazdki ale całokształt klasyfikuje się dobrze. Nawet żarówki odpukać nie przepalają się
chyba irytująca była uszczelka pokrywy zaworów która zalewała silnik o ile samemu można to naprawić to nie wiem czy jest to drobiazg, kilka godzin pracy no i podsufitka wisząca najbardziej rzuca się w oczy a tak raczej podstawowe wymiany
Od 330k Sprężarka klimatyzacji latem , amortyzatory i sprężyny przód, sprzęgło przy 385k, skrzynia wymieniona ze względu na lekko zgrzytająca trójką i lekko wyrobione rowki w wale

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 116KM 85kW [l/100km]

5,3