Lista ocen Toyota Avensis II (430) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 411 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~driver,koszzalin
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Czasami zdarza sie ze szarpie przy zmianie z 1/2. Czasami po postoju zeby wrzucic wsteczny musze wczesniej wrzucic 1... Skrzynia powinna byc inaczej zestopniowana bo przy 130km/h jest juz bardzo glosnio nie tylko ze wzgledu na kiepskie wyciszenie ale i wysokie obroty silnika
~sz00gun
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Skrzynia biegów sprawuje się bardzo dobrze. Jedynym minusem w tym dziale to sprzęgło. Jeżeli auto trochę stoi, sprzęgło skrzypi w przypadku wciskania go. Także wciskanie jego jest dość twarde, z biegiem czasu można się przyzwyczaić... (Problem wielu kierowców tej marki).
~sz00gun
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
~axl79
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Jeżeli chodzi o skrzynie biegów to już większość wie co się interesuje Toyotami wie że wsteczny czasem chaczy i nic z tym się nie poradzi tak już te samochody mają.Samo zestrojenie skrzyni jest raczej ok i pomyślane do spokojniej jazdy.
~Szymon.M.
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Skrzynia biegów pracuje bez większych zarzutów. Mogła by być może nieco bardziej precyzyjnie zestopniowana, ale to szczegół. Można delikatnie odczuć brak 6tego biegu, ale to również w nielicznych sytuacjach. Wsteczny - czasami trzeba \"poprawić\".
~KS
Hatchback 2.0 D-4D 126KM 93kW
Bezproblemowa. Szósty bieg nawet przydatny, nie tylko na autostradzie. Zdarzało mi się używać podczas wyprzedzania powyżej 120 km/h jak zapomniałem zredukować i nie było tragedii. Skrzynia zestrojona do jeżdżenia w trasie, po mieście trochę gorzej.
~Johnsson
Kombi 2.0 D-4D 126KM 93kW
Do pracy skrzyni nie można sie przyczepić, biegi wchodzą dobrze, niestety wajha zmiany biegów przypomina drążek kilofa wbity w podłogę. Końcówka fatalnie leży w dłoni, wahja jest zbyt długa i źle umiejscowiona. Biegi zmienia się bardzo niewygodnie.
~toyociarz ave
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Jak dla mnie dobrze, choć wsteczny często wchodzi ze zgrzytem. Lewarek długi nawet bardzo długi co nie jest już standardem we wspólczesnych autach, to czasem przeszkadza w szybkiej redukcji biegów. Zestopniowanie mogłoby być też ciut lepsze.
~bernard@utt.pl.pl
Sedan 2.0 VVT-i 147KM 108kW
automat yczna - rewelka, reakcja zmiany biegu na niższy przy wyprzedzaniu dużo lepsza niż w innych autach tej klasy - jeżdziłem w USA pontiac -iem 3000 ZX i był zdecydowanie wolniejszy w reakcjach zmiany przełożeń i przy dużo większym silniku
~art
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Do 4 biegu na srednich idzie kozacko. Na 5 biegu to juz cieniutko trzeba ja wkrecac wysoko na 4. Chociaz czasem w miescie, lapie sie na tym, ze mam wrazenie ze jest mulasta i ledwo sie rozpedza... a na osi 100km/h. na drugim biegu idzie do 110.