Lista ocen Toyota Avensis II (422) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 419 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Daniel
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Dla mnie ok, nie za miękko ale też nie twardo. Zawieszenie nie jest głośne ale strasznie myszkuje po drodze, cieżko utrzymać właściwy tor jazdy. Samochód lata po pasie. dziwnie sie zachowuje, testowalem kolegi avke i jest podobnie
~Stefan
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Trzyma się drogi niczym rzep psiego ogona ;) Bardzo dobrze, na zakrętach nic nie rzuca , nic nie nurkuje, idzie jak przecinak :) Tłumi wszelkie nierówności, poza tym nie jest wcale za twardy, jak dla mnie idealny.
~grzegorzgruba@yahoo.pl
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Bardzo dobry układ jezdny. Używam samochód w UK, więc na tych drogach doskonale się sprawdza. Nie wypada tu nie wspomnieć o bardzo małej średnicy skrętu. To ważne przy ciasnych i często przypominających labirynt uliczkach miejskich.
~zadowolniony
Sedan 2.4 i 16V D-4 163KM 120kW
Samochód lubi spokojną jazdę- zestrojenie zawieszenia raczej komfortowe niz sportowe. Układ kierowniczy działa bez zarzutu. Samochód ładnie wybiera nierówności. Radziłbym felgi 16-sto calowe(17-stki wyrażnie pogarszaja komfort).
~MROE
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
na naszych zas...nych drogach malo ktore auto potrafi naprawde dobrze jezdzic - a zaryzykowal bym stwierdzenie ze wlasciie zadne, ale to nie wina zawieszen tylko drogowcow - ktorych jak co roku zaskakuje coraz to delikatniejsza zima
~maciej@swim.pl
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
dealer mówił, że przy silniku 150KM jest twardsze zawieszenie, w moim odczuciu za twarde i za bardzo podskakuje na małych ale częstych nierównościach przy skręcie w prawo wraz z hamowaniem dziwne drgania w kierownicy ?!?!?!
~Zniechęcony do Toyoty
Sedan 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Bardzo przeciętnie jak na tą klasę samochodu. W porównaniu do Mondeo (to moje drugie auto) toyota w ogóle nie jedzie a przed każdym zakrętem pokonymwanym z trochę większą prędkością serce przykleja mi sie do kręgosłupa ze strachu
~KAG
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Jak dla mnie idealny, jedzie jakby był na szynach, kolumna kierownicy też /chyba jest to już wersja zmodernizowana/, elektryczne wspomaganie moim zdaniem idealne zapewnia b. dobre czucie kierownicy - oby tak dalej.
~lenc@ct.com.pl
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Wersja podstawowa nowego Avensisa ale auto naprawde świetnie się prowadzi. Wczesniej czytałem, że ma skłonność do "bujania się" przy dużym bocznym wietrze, ale nic podobnego. Jeździ się naprawdę super. Wprost klei się do drogi.
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis II
8,3
9,8
~Marcin
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Bardzo poprawne prowadzenie. Trzyma się drogi całkiem dobrze ale sporo zależy od opon. Samo czucie układu kierowniczego jest takie sobie. Trochę bezpłciowe. Jest bezpiecznie ale mało bezpośrednio.