Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

pozdrawiam TOYOTOMANIAKÓW, 19 lat temu
Silnik 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Rok produkcji 2003
Toyota Avensis II Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
jestem człowiekiem spokojnym ale te przeboje nie dla mnie-następny mój samochód będzie produkowany w Japonii albo w Niemczech
mułowaty gdy kogoś zabierzemy,wibracje na b.jałowym,pływające obroty b.jałowego gdy włączymy klimę,głośny od 3000 obr.
za długie przełożenia,haczy,brak 6 biegu
za miękki-na porzecznych nierównościach jakieś dziwne wibracje,na zakrętach za bardzo przechyla się -to nie VECTRA
za szerokie słupki przód do tyłu lepiej zamontować czujniki
bez przekręconego kluczyka brak dostępu do radia,szyb,brak chłodzonego schowka i drugiego uchwytu na napoje przód(a z tego dla kierowcy z zimnej puszki leje się na radio,zamiast magnetofonu kasetowego zamontowałbym albo odtwarzacz DVD albo zmieniarkę,brak schowka na okulary-góra,do modeli bez świateł ksenonowych też zamontowałbym spryskiwacze reflektorów i ogrzewanie wycieraczek przód(teraz są tylko w najdroższej wersji a przecież to tylko parę drucików),brak otworu na długie przedmioty w tylniej kanapie,brak kontrolek zapiętych pasów tył a przecież tam mamy kontrolę utrudnioną a nie z przodu gdzie widać
kilma po okresie intensywnej pracy w lecie,gdy używamy rzadko wydziela nieprzyjemny zapach,na ogrzewanie trzeba długo czekać-może dodatkowa grzałka ale to dopiero po gwarancji
kierowca siedzi za wysoko,brak regulacji wysokości fotela pasażera
silnik głośny przy ostrej jeździe,skrzypią już wszystkie plastiki w poszyciach drzwi w konsoli przód,stuka górna pokrywka od podłokietnika (wyrobiła się to taki kiepski patent na zamku)nieraz drżą szyby
ceny podzespołów oszałamiające np.filtr kabinowy-230pln,kolumna kierownicza 5800pln,wkład lusterka zewnętrznego -to tylko ta szybka-330pln,reflektor 1300pln,przeglądy co 15000(konkurenci z przodu),wielu elementów np.klipsów i drobnych detali nie dostaniemy inaczej jak w całym podzespole itd.gdyby jeszcze się nie psuł to bym nie biadolił ale to jest wyrób z Angli i to mówi wszystko
był drogi a teraz po podwyżkach to klops
samochód ma rok cały czas coś jest w nim do naprawy wizyt w serwisie ok 15,2 razy msamochód zastępczy, nadal jestem umówiony-do serwisu należy zabrać ze sobą leki
jeszcze się nie rozbiłem ale naprawdę nie wiem czy bezpiecznie jeżdżę,wymiana kolumny kierowniczej 2 razy ,wymiana wachaczy tył,wymiana wałka pośredniczącego w kolumnie,wymiana reflektora,
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis II Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
8,9