Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

Maciek, 19 lat temu
Silnik 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Rok produkcji 2003
Toyota Avensis II Sedan 2.0 VVT-i 147KM 108kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony .W takiej wersji jaką ja mam bym polecił innym,kupilbym ją drugi raz.
silnik bardzo dobry i nowoczesny-trzeba sie do niego przyzwyczaic,poczatkowo mozna miec wrazenie ze jest troche mulowaty(przy niskich obrotach) jak na te 150 KM ale to zludzenie,jak trzeba to ma super kopa,jestem zadowolony
bardzo ładna praca,biegi wchodzą precyzyjnie , lewarek chodzi z tzw.kliknieciem i ma krotki skok,nieraz nie wchodzi wsteczny(no ale to wina tego ze wsteczny jest niezsynchronizowany)
bardzo dobre wyposrodkowanie pomiedzy komfortem i sztywnoscią,ciche,prowadzenie precyzyjne ale nie super precyzyjne(niektore -nieliczne auta z tej klasy prowadza sie precyzyjniej)
nie mam zastrzezen,super widocznosc w nocy dzieki swiatłom xenonowym z soczewkami-rewelka
jak to Toyota zawsze miala dobrą(miałem juz kilka Toyot).Super fotele przód(mam wersje z tapicerką skórzaną i te fotele są jeszcze lepiej ukształtowane niż te z materiału-super).Po trasie 1200 km prawie bez odpoczynku zero jakiegokolwiek zmeczenia w plecach czy tez ich bólu(tylko oczywiscie zmeczenie fizyczne :))
brak zastrzezen,nieraz parują szyby ale to normalne w pewnych warunkach,super automatyczna klima(na lato jak i na zimę)
moze troszke wiecej powinno byc z przodu(chodzi mi o szerokosc)a moze sie czepiam-z tylu ok
Chalasik powyzej 170 km/h.Serwis wie jak to zlikwidowac(choroba wieku dziececego)ale ja nie mam czasu.Przynajmnie jezdze bezpieczniej tzn nie wiecej niz 170 km/h :),poza tym super
najlepiej gdyby jezdził na powietrze :),ogólnie nie narzekam jak jezdze spokojnie co nie znaczy ze slamazarnie to :miasto 9-10 a trasa 7-8.Jak w miescie chcemy poszalec ale tak ostro to wtedy13-14
103 tyś. zł to dużo kasy,ale konkurencja nie oferuje w tym wyposażeniu nic tańszego
gdy posłucham kolegów jezdzących innymi markami to u mnie jest doskonale(kilka drobnych duperelków )
na razie odpukać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VVT-i 147KM 108kW [l/100km]