Lista ocen Toyota Avensis III Sedan Facelifting (20) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Ceny przeglądów przeciętne, tzn. podobne do innych w tej samej klasie. Podobnie z częściami, tyle tylko, że nic się nie zepsuło, więc w zasadzie pomijam w rozważaniach (znam trochę toyoty naprawdę awaryjność jest na niskim poziomie, w szczególności wytrzymałe jest zawieszenie, praktycznie nie do zaj...nia - mam znajomych którzy mieli służbowe, o sposobie używania nie chcę pisać bo serce boli, - żaden terenowy nie wytrzyma tyle co zwykła...
~tommmmy3
Sedan Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW
Pali 0,5l/100km więcej niż mój poprzedni z chipem na 154KM, czyli 6,2-6,5l/100km , ale osiągi zdecydowanie słabsze. Irytujący jest komputer pokładowy podający zużycie paliwa chwilowe w formie wykresu z dokładnością do 10l/100km- co to za dokładność? Jak Toyota nie umie zrobić sama to niech podpatrzy u VW. Generalnie nie udało mi się zejść przy bardzo ekonomicznej jeździe poniżej 4,5l/100km, w poprzednim rekord to 3,3l/100km.
~Mateusz
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Posiadam ten samochód od roku i od roku jeździ on na lpg. W tym czasie zrobiłem 25000km i jeżeli chodzi o gaz nie mam z nim żadnego problemu. Jeżeli chodzi o spalanie to w tak sporym samochodzie z automatem wydaje się być przyzwoite. Myślę że przy spokojnej jeździe poza miastem spokojnie można osiągnąć 8,5 l jednak mi to się jeszcze nie zdarzyło (aż tak spokojna jazda).
~Literat
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
zuzycie paliwa (benzyny)mnie wychodzi 8.1 miasto. uwazam ze jest dobre. poprzednie auto corrola 100 KM paliła 7,8 litra po miescie. Rozsądne podejscie do jazdy oraz 6-o biegowa skrzynia pozwalają przy obrotach 2800 jechac 140 na autostradzie co pozwala dać niezłe spalanie.Przeglądy - wymiana zerowa oeleju miałem za 1 zł. Pierwszego jeszcze nie bylo.
~Edward
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Porównując gabaryty auta średnie spalanie na poziomie 7,5 można uznać za bardzo przyzwoite. W mieście w korkach nie przekracza 10 litrów. W normalnej jeżdzie miejsckiej spala między 8,5 a 9 litrów. Poza miastem 6,5 przy prędkościach do 120 km/h na autostradzie przy 140-150 km/h 7,5 litra.
~R.3.
Sedan Facelifting 2.2 D-CAT 177KM 130kW
Przy takim ciężarze samochodu i możliwości dość dynamicznej jazdy koszty zużywanego paliwa są przyzwoite, a zużycie części i niewystępujące usterki oraz średnie koszty przeglądów technicznych dają podstawy do takiej oceny.
~R.3.
Sedan Facelifting 2.2 D-CAT 177KM 130kW
~Małgorzata
Sedan Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Mógłby palić mniej, ale to chyba marzenie każdego kierowcy :) Auto jest duże i kosnumuje odpowiednio więcej paliwa. Wynagradza to brak jakichkolwiek usterek i wizyt w serwisach - w poprzednich 2 i obecnym egzemplarzu toyoty.
~Tomasz ze Śląska
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
To kolejna mocna strona tego auta, mało pali, relatywnie tani i dobry serwis, no i ma się nie psuć a jak wiemy awarie we współczesnych autach potrafią sporo kosztować i mocno pogrążyć finansowo użytkownika
~Morski
Sedan Facelifting 2.0 D-4D PowerBoost 150KM 110kW
pali 6,9l/100 km Passat , którym jechałem w podobnych warunkach maks 6 l/100 km serwisy co 15 tys ( gdy konkurencja ma co 30.000 tys) Części też bardzo drogie ( miałem wymianę zbitej lampy zespolonej tył).
Toyota Avensis III Sedan Facelifting