Ocena kierowcy - Toyota C-HR I Crossover Facelifting

tom, 3 lata temu
Silnik 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW
Rok produkcji 2020
Toyota C-HR I Crossover Facelifting 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW 2019-2023 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik dynamiczny kiedy chcę i oszczędny kiedy chcę.
Silnik : wyłącza się kiedy nie chcę , nie włącza się kiedy chcę
Jak działa jest super autem. Samochód jest bardzo ładnie i solidnie wykonane. Jeździłem wersją sprzed liftingu ze słabszym silnikiem i zarówno pod względem komfortu jazdy wyciszenia i jakości wykonania jest duża poprawa. S Samochód jest wygodny w trasie i krótszej i dłuższej, dobrze się prowadzi, jest oszczędny a kiedy trzeba dynamiczny. Niestety całokształt psuje usterka napędu hybrydowego... samochód od zakupu 3 x był w serwisie. dwukrotnie wyłączył wszystkie systemy wspomagające w czasie jazdy - po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika sygnalizuje usterkę napędu hybrydowego. 1 raz silnik włączył się ale samochód nie chciał ruszyć i znalazł się na lawecie. Trudno powiedzieć czy usterka jest wynikiem tego że jest to nowy i niesprawdzony jeszcze w tym aucie silnik, czy może za mało zachwyciłem się samochodem , a on jest napędzany zachwytem ?
jak jeździ jest dynamiczny, oszczędny i cichy - a jak nie jeździ to nic nie pali , tylko póki co trzeba raty płacić ...
cvt .... wiedziałem co kupuję - przy silniku hybrydowym nie ma właściwie żadnego wyboru - ale porównując ze skrzynią w silniku 1,8 , w 2,0 sprawuje się dużo lepiej , samochód ładnie przyspiesza
samochód wygodny , dobrze wybiera nierówności na drodze
trudno ocenić po niecałych 3 miesiącach "użytkowania"
widoczność do przodu i na boki ok , okienka w tylnych drzwiach są symboliczne , ale to urok tego samochodu , na szczęście standardowo jest kamera cofania :)
wszytko na miejscu i pod ręką
klimatyzacja szybko schładza wnętrze. Z ogrzewania udało mi się sprawdzić podgrzewaną kierownicę - grzeje 2/3 obwodu - bez górnej części ale to wystarcza
Dla mnie i pasażerki wystarczająco dużo miejsca - na kanapie z tyłu mieści się 55 kg pies :) ( jemu małe okienka w tylnych drzwiach nie przeszkadzają). W bagażniku mieszczą się 2 - 120 litrowe torby , ale pod podłogą obok akumulatora są wygodne jest oddzielone miejsce na apteczkę, gaśnicę itp , a po bokach fajne zamykane półki
Moim zdaniem dobre, na autostradzie przy 140 trochę szumi, ale nie oszukujmy się to nie jest auto sportowe. Spodziewałem się że będzie dużo gorzej
gdyby nie usterka dałbym 5,. Samochód wygląda oryginalnie, jest dobrze wykończony i dobrze wyciszony , niestety obraz psuje wyłączający się silnik .
drobnych usterek brak
wyłączający się w czasie jazdy silnik jest chyba poważną usterką, jazdy próbne odbywa normalnie. Mam nadzieję że wkrótce dostanę naprawione auto :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW [l/100km]

5,4