Ocena kierowcy - Toyota Camry V Sedan

mariusz, 2 lata temu
Silnik 2.4 16V 152KM 112kW
Rok produkcji 2002
Toyota Camry V Sedan 2.4 16V 152KM 112kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Auto odziedziczyłem niecały rok temu po wujku.Kuzyn mieszka za granicą więc sprzedał mi w ciemno za grosze.wujek kupił auto w salonie i całe zycie serwisował w serwisie Toyoty na Śląsku.Auto wziąłem z ciekawości za bezcen i takie sa moje spostrzezenia.Bradzo fajnie,sprężyście i komfortowo jeździ nawet jak na prawie 20 lat.Silnik świetnie zbiera się (jak na wolnossące konstrukcje) od dołu...w moim odczuciu lepiej niż Accord z 2l silnikiem (rocznik 2006) Spalanie też akceptowalne (auto nigdy nie miało gazu) ok 12l w mieście -prosze pamiętać ze to niemały silnik 2,4 litra,skrzynia manualna.Środek urządzony w smutno-starym stylu ale bardzo odporny na zużycie,poza tym mój wujek dbał o nie......Nie miałem okazji nic w nim naprawiać ale .......teraz minusy..... Pokryte rdzą podwozie -pomimo konserwacji przed laty (sa dokumenty na to),przy odskrobywaniu "powierzchniowej rdzy (nie wygladało źle z zewnatrz) narzedzia wpadły do środka....Próg przeżarty od wewnątrz,podejrzewam że inne profile zamknięte również - już nie sprawdzałem.Obicie na drzwiach spenetrowane rdzą więc wnioskuje ze to nadwozie nieocynkowane.....Równiez chromowane listwy pod oknami spuchnięte (auto przez te lata tylko częściowo garażowane) Mechanika - wycieki spod pokrywy zaworów ,maglownica do remontu,po uruchomieniu grzechot łańcucha (diagnoza mechanika) no i rzecz dyskwalifikująca - przedmuchy silnika takie że rękę chce urwać -do remontu.Taki był faktyczny stan zadbanego,serwisowanego samochodu z salonu PL.....był bo auto sprzedałem za symboliczne pieniądze handlarzowi uprzedzając go o wadach i aucie do remontu.Jeżeli więc to nieuczciwy człowiek to w ogłoszeniach pojawi sie takie auto - Camry z polskiego salonu,rocznik 2002,udokumentowany serwis Toyoty,przebieg 250tys km ,manual,silnik 2,4litra kolor czarny..... Pisze to wszystko żeby dac obraz jak moze wyglądać takie auto nawet uczciwie serwisowane.....
W tym przypadku i przy tym przebiegu -ruina.Pomimo dobrych wartości odszedł technicznie zbyt wcześnie.250tys przebiegu? Tyle to nakręciła żona w clio i sprzedała parę lat temu i auto kręcie kolejne tysiące.
Bezbłedna.Tylko 5 biegów ale nie czułem braku 6ego bo i auto z tym układem jezdnym to auto do wygodnej ,niekoniecznie szybkiej jazdy.
Dobrze wywazone i ustawione.
Tragedia pod wzgledem trwałości.Brak ocynku nawet 20lat temu-zgroza.
Świetnie,nie jest to pneumatyka ale na tradycyjne zawieszenie bardzo mi odpowiadało.Do 120-130 pełna kontrola ,wyżej nie ma co szaleć
Stara dobra prosta japońska szkoła.Staromodnie,smutno ale funkcjonalnie i wszystko -oprócz wysuwanej anteny działa.Nawet radio poprawnie brzęczy.
Odejmuje gwiazdkę za częsta konieczność odparowywania szyb klimą.Reszta bez zastzrezeń.
Wzorowo z przodu, z tyłu (prosze wybaczyć znów porównanie z Accordem ale takim jeździ syn) równiez ,lepiej odczuwalnie niż Accord.Bagażnik równiez wydaje sie przepastny.
Jak wspomnaiłem do 130 nie mam uwag,powyzej z każdym km maleje sterowalość auta jak i pojawia się narastający szum.
Biorac pod uwagę co musiałbym wsadzić w to auto -na oko IDEALNE to kupił bym lepsze i nowsze bez trudu.
Jak patrzę na ceny na portalach to trzeba albo nie znac sie na autach,albo mocno kochać to auto....ale kochać auto??? :) Absurdalnie wysokie,ale miłość jest ślepa.
Tutaj daje 5 - wujek nigdy się na auto nie skarżył,był powiedzmy "ambasadorem" marki...Zawsze umyte,wosk,odkurzone.... w kwitach z serwisu głownie eksploatacja,pierdoły - odświeżanie reflektorów,naprawa centralnego zamka......poza.....
.........maglownica już remontowaną,a okazało się ze wymagała by kolejnego remontu i tego o czym wspomniałem co takie auto pomimo sympatii i klasycznej,nieco staromodnej urody ,dla mnie dyskwalifikuje

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 16V 152KM 112kW [l/100km]

Toyota Camry V Sedan