Lista ocen Toyota Corolla Verso E120 1.6 i 110KM 81kW 2001-2007 (16) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bob
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Silnik pracuje harmonijnie i jest stosunkowo cichy. Przy wadze samochodu ok 1400 kg potrafi sprawnie poruszać sie po mieście - ale beż żadnych sportowych ambicji. 110 KM jest wartościa optymalną - ale jeżeli ktoś lubi poszaleć to nie tym samochodem, a już na pewno nie z tym silnikiem. Poza tym, nie ma się do czego przyczepić. Daję ocenę 5 bo nie jestem maniakiem mocy i pojemności. Dla mnie ten silnik jest w sam raz.
~arekab
Verso 1.6 i 110KM 81kW
SILNIK TEGO SAMOCHODU JEST OGÓLNIE OK, ALE DO MNIEJSZEGO AUTA. DO VERSO ZA SŁABY I TRZEBA PIŁOWAĆ, ŻEBY JECHAĆ, A TO PRZEKŁADA SIĘ NA WYSOKIE SPALANIE W OKOLICY 10 A NAWET 11 LITRÓW BENZYNY. JA MIAŁEM LPG WIEC GAZU TOYOTA SPALAŁA OKOŁO 12-13 LITRÓW. POZA TYM SILNIK BEZAWARYJNY. AAAA UWAGA NA SYSTEM CHŁODZENIA, UKŁAD TOYOTY NIE MA CZUJNIKA BRAKU PŁYNU CHŁODNICZEGO.
~fafik
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Silnik mimo małej pojemności zadziwiająco jest dynamiczny i auto ładnie rwie do przodu na każdym biegu. Dynamiki dodają zmienne fazy rozrządu. Silnik wcale nie jest za słaby do tego auta - to w końcu nie jest auto sportowe. Na prawdę z przyjemnością wsiadam za kierownicę tego auta, szczególnie jak czeka mnie dalszy wyjazd.
~szczerty
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Teraz żałuje, że nie kupiłem wersji 1,8. Sugerowałem się się niższym spalaniem i myślałem,że 110KM da radę, ale to jednak duża, ciężka buda. Owszem daje radę ale dobrze przyspiesza dopiero na wyższych obrotach. Teraz i tak planuję założenie LPG więc trochę wyższe spalanie nie robiłoby różnicy
~seba
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Czytałem opinie, że ten silnik jest za słaby-nic bardziej mylnego. Jest wystarczający do tego auta gdy jadą cztery osoby. Idea 7 dorosłych osób w tym aucie jest paranoją samą w sobie, dlatego silnik większy nie jest konieczny, jak ktoś jeździ normalnie.
~LORD_WOJT
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Tutaj same superlatywy. Silnik ma przebieg 165000 i żadnych problemów. Działa jak nowy. Mechanika prosta. Silnik 1.6 jest wystarczający do normalnej jazdy. Oszczędny i dynamiczny. Prosty w serwisowaniu.
~Daniel Warszawa
Verso 1.6 i 110KM 81kW
pomimo tak dużego przebiegu ani grama oleju nie bierze. trudno mi powiedzieć jaki to faktycznie był przebieg - bo auto z komisu. ale ja 100 tys nim przejechałem
~Marcin
Verso 1.6 i 110KM 81kW
brak jakichkolwiek zastrzeżeń - jak na tę pojemność lux - 200 km/h, V bieg bez redukcji od 60km/h. Poprzedni mój japoniec może bardziej zrywny ale kulturą pracy nie dorównuje Cerince.
~Mirek
Verso 1.6 i 110KM 81kW
silnik z vvti oczywiście. lubi obroty, żeby był żwawy. Kultura pracy dobra ale przy wyższych obrotach znacząco głośniejszy
~Doctor_Pitt
Verso 1.6 i 110KM 81kW
...auto ma swoje wymiary i powierzchnię czołową, więc silnik ma co robić... ale jest zupełnie wystarczający.. na trasy idealny!!!