Lista ocen Toyota Corolla Verso E120 1.6 i 110KM 81kW 2001-2007 (16) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szczerty
Verso 1.6 i 110KM 81kW
I tutaj niestety przeciętnie.Większych problemów nie ma,ale czasem trzeba mocniej wdusić wsteczny.Wiem, że to częsta przypadłość tych modeli.Tak poza tym biegi wchodzą precyzyjnie ale nie do obsługi \"jednym paluszkiem\". Sprzęgło hydrauliczne bardzo krótkie i ciężko je wyczuć,ale to kwestia przyzwyczajenia
~arekab
Verso 1.6 i 110KM 81kW
JEŻELI CHODZI O PRACĘ SKRZYNI TO BEZ ZASTRZEŻEŃ. ALEEE JEST ZA SŁABA DO TEGO AUTA - PADŁA PRZY 175 TYS. KILOMETRÓW I JEST TO NAGMINNY PROBLEM. KUPUJĄC AUTO Z PRZEBIEGIEM OKOŁO 200 TYS. NASTAWCIE SIĘ NA WYMIANĘ SKRZYNI, KOSZT UŻYWANEJ Z MONTAŻEM TO 2000 DO 2500.
~bob
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Dobrze dobrane przełożenia, lewarek chodzi twardo, ale bardzo pewnie. Krótkie skoki dżwigni - prawie tak samo jak w VW - ja to lubię. Ręka wpada niemal intuicyjnie na lewarek zmiany biegów.
~LORD_WOJT
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Jest ok. Położenie lewarka super wygodne. Haczy mi czasem 3 ale być może to już sprzęgło daje o sobie znać. Biegi wchodzą z lekkim oporem co mnie akurat się podoba.
~Daniel Warszawa
Verso 1.6 i 110KM 81kW
w originale nic nierobione, ale olej co 60 tys. wymieniałem i wodziki smarowałem ( bo inaczej ciężko chodzi ) ale już po 350 tys. czasem wsteczny z zgrzytem wchodzi
~fafik
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Niestety skrzynia biegów nie działa zbyt precyzyjnie. Drążek zmiany biegów pracuje twardo i lubi się przyciąć. Dlatego niezbyt dobrze jeździ się w korkach po mieście.
~Pan Łoś
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Dobrze zestopniowana, przy wymianach oleju okazuje się niezawodna. Troszkę słabe sprzęgło do tej masy auta, można je ugotować. (ale tanie w zakupie)
~Koniu
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Bardzo dobrze. Da radę 20 km/h na trzecim biegu nawet, więc przy miejskiej jeździe nie trzeba co chwilę wachlować.
~Marcin
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Niekiedy chodzi troche opornie ale te samochody tak po prostu mają i nie jest to powód do zmartwienia, trzeba sie przyzwyczaić.

Toyota Corolla Verso E120 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Doctor_Pitt
Verso 1.6 i 110KM 81kW
nie mam żadnych zastrzeżeń..choć zdarzało się jeździć autami z lepszą pracą lewarka...