Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.8 i 16V T-Sport 192KM 141kW 2001-2009 (29) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~GRZPWL
Hatchback 1.8 i 16V T-Sport 192KM 141kW
Kiepski dobór przełożeń, taka sobie z precyzją - po przypadkowej redukcji z VI na II padło sprzęgło. Wsteczny bez zabezpieczenia. VI bieg to porażka, ma raptem 300 obrotów różnicy w stosunku do V - więcej miałem w 2.0 tdci. Przy 120 km/h jest 4k rpm. Podobno też nietrwała, tego nie wiem, nie było na szczęście awarii. Generalnie ratuje ją szeroki zakres obrotów silnika. Do miasta się sprawdza - używam tylko 1, 3 i 6 biegu:)
~olo_ts
Hatchback 1.8 i 16V T-Sport 192KM 141kW
Skrzynia świetna do 5. przełożenia. Jest zestopniowana na jak najlepsze przyspieszenie. Przy wbiciu kolejnego biegu tuż przed odcinką obroty nie spadają poniżej 6tys, auto pozostaje w "lifcie" w najlepszych dla silnika parametrach. Teraz ten nieszczęsny 6. bieg.. mógłby być dłuższy, przez to auto nie nadaje się na dłuższe trasy. Przy 130km/h ma 4tys obr, pali już więcej i jest głośno. W zasadzie głośniej robi się już od 3tys obr..
~Marcin
Hatchback 1.8 i 16V T-Sport 192KM 141kW
Skrzynia dość \"trudna\", ale jak już ją wyczujesz, to jest świetna. Trudność polega na tym, że niedoświadczony kierowca Tsa, będzie uzyskiwał słabe osiągi, zwłaszcza z jedynki na dwójkę. Drążek zmiany biegów chodzi dość cięzko, ale bardzo precyzyjnie.
~morekello@onet.eu
Hatchback 1.8 i 16V T-Sport 192KM 141kW
Skrzynia jak na sportowe autko bardzo ale to bardzo dobra Ciezko wchodzą biegi ale bez przesady nie polecam próbować paluszkiem jak to sie mówi lepiej łapa na drązek i dopiero :) next gear
~macl@wp.pl
Hatchback 1.8 i 16V T-Sport 192KM 141kW
mimo paru napraw w ramach gwarancji (zaniedbania poprzedniego wlasciciela) skrzynia spisuje sie dobrze - moglby byc lepiej, ale nie ma tez na co narzekac - przy tej mocy jest to wybaczalne
~Sal2
Hatchback 1.8 i 16V T-Sport 192KM 141kW
Skrzynia nie jest niczym fantastycznym, ale nie sprawia problemów, całkowicie neutralnie zachowuje sie w trakcie śmigania po szosach. Jak na stany to mieszania biegami ponad norme ale nie odczuwa sie tego.
~xatt
Hatchback 1.8 i 16V T-Sport 192KM 141kW
ten krytykowany wsteczny to betka, fakt, czasami się delikatnie potrafi zhaczyć, ale to mi w niczym nie przeszkadza i wcale mnie nie wpienia jak jakiegoś tam poprzednio oceniającego dzwona...
~iglo7
Hatchback 1.8 i 16V T-Sport 192KM 141kW
extra.. biegi wchodzą gładko, a przyjemność niesamowita :) WSTECZNY??? Jeżeli ktoś nie umie się obsługiwac skrzynią biegów to tak jest... SPRZĘGŁO GOCISKAMY DO KOŃCA! WSTECZNY NIE MA BLOKADY!!!
~Zoska11
Hatchback 1.8 i 16V T-Sport 192KM 141kW
Czasami mam problem z wrzuceniem 1 biegu w czasie powolnej jazdy ale moze to tylko efekt zuzycia popychaczy:)a poza tym wszystko perfekcyjnie:)Krótkie przełożenia:/

Toyota Corolla IX (E12) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marcin
Hatchback 1.8 i 16V T-Sport 192KM 141kW
Największy problem był z w biciem trzeciego biegu ale po kliku dniach nauczyłem się ją obsługiwać. Zero problemu przez pięć lat.
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback