Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2009 (31) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mario
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Historie z corolla w tle typu lać paliwo i jeździć to nie fikcja. Nawet drobne usterki zdarzają się niezwykle rzadko i nie powodują unieruchomienia pojazdu. Na plus należy zaliczyć fakt, iż Corolla nie jest jeszcze samochodem nafaszerowanym elektroniką, więc mniej rzeczy może się zepsuć. Należy jednak wspomnieć o kilku rzeczach: 1. Częściej niż w innych samochodach przepalają się żarówki świateł mijania. Osobiście w ciągu 4 lat wymieniałem je...
~morpheus
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Niestety, legendarna niezawodność Toyoty odeszła wraz z modelem e11. O ile często padające żarówki (reflektory, podświetlenie konsoli środkowej) można jakoś przeżyć o tyle inne rzeczy mocno podnoszą ciśnienie. Wymienię kilka: - notorycznie skręcające się uszczelki szyb w przednich drzwiach, wymiana (ASO - 260zł jedna) pomaga na kilka miesięcy, przy odrobinie pecha - woda wdziera się do wnętrza samochodu, - upalona rura tłumika końcowego,...
~Marek
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Prz 86 tyś wymiana pompy wodnej. Przy następnym przeglądzie (105 tys) wymiana tarcz i klocków, ale także sprzęgła. Tu aso zwala na sposób jazdy poprzedniego właściciela. Mój teść ma taki sam samochód, ale sprzed liftingu (rocznik 2003) i z silnikiem 1,4. Ma ją od roku i nie miał żadnej awarii - przebieg 105 tys. Zdecydowanie mnie problemów niż z oplami, a i one nie były szczególnie kłopotliwe. Mam w firmie mercedesa S 500 rocznik 2000 i ten to...
~PiotrJ
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jak narazie wszystko w super stanie. Jak kupowałem miał przebieg 145000km i zrobiłem przegląd w serwisie do wmiany tylna wycieraczka i akumulator.Zrobilem ok 16000km i jak narazie wszystko ok. A jak kupowałem to jednym z ważniejszych czynników była niezawodność. To są silnik nie do zarżnięcia, u mnie w pracy jeździ ok 60 takich samych i chłopaki nie oszczędzają ich i nie było przykrych niespodzianek typu awaria w trasie.
~b3ny666
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
na minus - piszczące klocki hamulcowe - skrzypiąca sprężynka od sprzęgła - skrzypiąca szyba przy otwieraniu (źle spasowana uszczelka). - piszcząca fabryczna roleta - 2x wymiana żarówki (bezproblemowa, we własnym zakresie, posiadacze Focusów coś wiedzą na ten temat, tam z każdą wymianą żarówki trzeba odwiedzić serwis)
~Summit
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Nie dokuczają żadne drobne usterki. Mam jedynie zastrzeżenia dotyczące jakości wykonania. Ten model był składany w Europie i nie jest tak precyzyjnie zrobiny jak poprzedni, japoński. Czasem wkurza zgrzytająca deska rozdzielcza. W modelu z 98 roku bylo to nie do pomyślenia
~moli
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Stukająca krata fiskalna, stuki z deski w okolicach radia, odklejająca się okleina przy regulatorach wentylacji, łatwo zarysować szybkę wskaźników i radia. Stukające panele podwójnej podłogi bagażnika (wersja kombi)
~cubikon
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Cięgienko klamki bagażnika się odczepiło z mocowania, zdjęcie tapicerki i zaczepienie z powrotem to 5 minut po d blokiem ;). Poza tym nic. Eksploatacja (tarcze hamulców, amortyzatory po 125 kkm)
~Grzegorz G.
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Oto chodzi, że jeśli kontrolujesz zurzywanie się tego auta i wymieniasz płyny na czas to oprócz tego nie masz co przy nim robić, bo tu żadne pierdółki i drobnostki się nie psują.

Toyota Corolla IX (E12) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~tedi
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Notorycznie przepalające się żarówki - zarówno świateł mijania, jak i podświetlenia wnętrza. Na szczęście - jeżeli nie masz dwóch lewych rąk - wszystko da się ogarnąć w kilka chwil.
Toyota Corolla IX (E12) Kombi