Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2009 (23) - Ergonomia

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~b3ny666
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
jeśli pod pojęciem \'ergonomia\' kryje się wnętrze auta to napiszę tak: karawan jest mniej czarny w środku od Corolli :) - problem znika dopiero przy wersji Sol; wbrew pozorom dużo dają te srebrne dodatki, w wersji Polaris trzeba się ratować srebrnymi gałkami od biegów, dywanikami innego koloru itd. Tu wg mnie inżynierowie powinni się bardziej postarać. Na duuuży plus doskonałe białe zegary rodem z bodajże Lexusów, szpanosiejstwo pełne, nie...
~cubikon
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Tu coś kitajce zamieszali bo mimo moich dość standardowych gabarytów (182cm) to muszę wybrać między opcjami: albo mam kierownicę i panel środkowy w odpowiedniej odległości za to pedały stanowczo za blisko, albo na odwrót, pedały od, za to do kierownicy musiałbym się nachylać ... może to tez dlatego że nie lubię jeździć tak w pionie. Fotele mają dobre wyprofilowania... no może mogły by być ciut szersze bo już osoba potężniejsza mogła by się...
~morpheus
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Najważniejsze rzeczy w zasięgu ręki - kierunkowskazy, światła ok. Nieco gorzej z usytuowaniem radia - zmiana głośności lub stacji wymaga oderwania pleców od oparcia. Kiepsko z włącznikiem świateł awaryjnych i podgrzewania tylnej szyby. Niewygodny system ściemniania podświetlenia deski rozdzielczej. Kierownica trochę za duża i za mało mięsista.
~krzysiek7216
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Fotel kierowcy. Słabiutko. Niestety jeżdżę już 7 lat i muszę przyznać, że jeździłem kilkoma autami i bywało z tym lepiej. Nie sposób ustawić wygodną pozycję, każda jest zła. Potem chodzę jakiś pograbiony, bo trudno w tej toyocie mieć naturalną pozycję, który by jednocześnie była wygodna.
~Marek
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wszystko tam gdzie trzeba. Bez żadnych udziwnień. Regulacja kierownicy w pionie i w poziomie. Regulowany fotel kierowcy na wysokość. Dobrze umieszczony podłokietnik. Na właściwej wysokości lewarek zmiany biegów. Doskonałe fotele przednie. Najlepsze w jakich jeździłem. W ogóle bardzo wygodny samochód.
~Mario
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Bez zastrzeżeń. Wszystko na swoim miejscu. Można nie znać samochodu, następnie wsiąść i bez problemu obsługiwać w czasie jazdy urządzenia pokładowe. Nie ma fajerwerków, ale dla mnie to tylko na plus.
~moli
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Regulator reflektorów nie posiada wyznaczonych punktów pozycji przez co trudno w czasie jazdy ustawić właściwe położenie, niewidoczny włącznik świateł przeciwmgielnych, fajny regulator przerywacza wycieraczek
~mamin
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jest nieźle. Konsola środkowa z dużymi pokrętłami wydającymi specyficzny dźwięk przy przekręcaniu. Wszystko pod ręką. Szczególnie cieszy duży schowek pod łokciem kierowcy.
~PiotrJ
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Widziałem ładniejsze samochody a zwłaszcza deska rozdzielcza mogła by być bardziej wesoła ale jest wykonana z przyzwoitych materiałow choś to nie to co w Avensis a szkoda.
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
8,1
9,6
~P
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jak najbardziej OK, wszystkie przyciski w zasięgu, fotele wygodne, wielofunkcyjna kierownica (jedyny minus to regulacja tylko w jednej płaszczyźnie)
Toyota Corolla IX (E12) Kombi