Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW 2004-2009 (36) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
W mojej przy 90000 coś padło, podczas jazdy gruchotało i mieliło. Trzeba było odwiedzić serwis i zapłacić 2000zł :( Według mnie takie coś nie powinno się zdarzyć w \"nieawaryjnej\" Toyocie. Szwagier też jeździł taką toyota tyle że z automatyczną skrzynią i miał wiele problemów z nią. Podczas wyprzedzania skrzynie się rozsprzęglała i nie można było jechać. Wiem że to były awarie sterowania, kilka razy wystarczyło zresetować komputer, ale i tak...
~Dominik
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Skrzynia biegów to chyba jedyna nieudana rzecz w Corolli i bardzo droga w naprawie. Bardzo słabe są łożyska oraz synchronizatory, których naprawa wiąże się z kosztami powyżej 2tyś złotych. Kupując używkę trzeba dokładnie sprawdzić czy nie ma żadnych zgrzytów przy redukcji itp. Miałem do czynienia z 4 egzemplarzami (w firmie) i 3 miały poważne problemy ze skrzyniami.
~Toyota Man
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
czesem zgrzytnie przy wlaczaniu III biegu, ale ucze sie jej i coraz rzadziej to wystepuje, chyba winna dluga dzwignia zmiany biegow tutaj tylko przecietnie, mialem w zyciu lepsze skrzynie biegow ;-). Ta moze sie dotrze ;-) jeszcze ;-). Slabo wchodzil wsteczny, ale jest coraz lepiej
~intelektualista
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Wszystko dobrze po za pierwszym biegiem, przy ruszaniu żadnych problemów, ale przy zwalnianiu tak że dwójka już nie radzi i przydałoby się jedynkę, no niestety, czasem trzeba puścić sprzęgło i znów próbować, może sprzęgło będzie do wymiany.
~chomik
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
haczy, dlugie skoki, duży luz, jak auto nowe to dla mnie idealnie, po w sumie nie aż tak wielkim przebiegu skrzynia stała sie luźna, nie polecam są wadliwe, padają łożyska w skrzyni naprawa ok 3tys
~Piotr
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jednym słowem - doskonale. Nic nie haczy, biegi wchodzą ładnie, nic nie szarpie. Polecam hamowanie silnikiem jeśli ktoś jeździ rozsądnie - na prawdę zmniejsza spalanie.
~sirand
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Poprawna, sporadyczne problemy z jedynką i wstecznym, mogła by być bardziej precyzyjna, w tym zakresie Toyota ma jeszcze pole do poprawy.
~sirand
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
właściwie nie jest źle, trochę zbyt krótko zestopniowana jedynka i dwójka, zbyt długa dźwignia zmiany biegów i czasami zahaczy wsteczny.
~grigori_goran_parovic
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Przy tak ekonomicznym aucie, próżno doszukiwać się wad. Może w „gulfie” biegi wchodzą bardziej miękko, ale jakie to ma znaczenie.

Toyota Corolla IX (E12) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~andrzej_60
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Wymagała odrobiny przyzwyczajenia. W miarę krótkie skoki lewarka, przełożenia dobrze dobrane, może trochę za krótka dwójka.
Toyota Corolla IX (E12) Kombi