Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW 2004-2009 (36) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stefan
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Silnik 1.4 D4D jest bardzo cichy, po rozgrzaniu nie słychac nawet, że to diesel, przy 100 km/h jest ciszej niz w Corolli benzynowej (1.4 VVTi 97 KM). Podczas zakupu porównywałem jeszcze Octavie I 1.9 TDI, róznica nw hałasie na korzyść 1.4 D4D jest duża. Zobaczymy jak będzie z trwałością i bezawaryjnością tego silnika.
~sirand
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Przy prędkościach, określanych w Kodeksie drogowym jako dopuszczalne, silnika prawie nie słychać. Hałas pochodzący od kół, przy eksploatacji \"cichych\" opon jest na akceptowalnym poziomie. Trochę irytują nieznaczne szumy dochodzące z uszczelek drzwi i stuki plastikowych elementów podłogi pustego bagażnika.
~intelektualista
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
silniki audi są lepiej wyciszone, ale zauważyłem że tylko audi ;), reszta grupy VW się chowa, do 140 jest dobrze, powyżej zaczyna być glośno. Dobrze są też wyciszone drzwi podłoga i bagażnik, nawet na pusto nie słychać nic z tylnego zawieszenia, czy też z za samochodu
~Piotr
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jak na klasę kompaktową z w tej półce cenowej z silnikiem disla ja nie spotkałem cichszego auta (zarówno Golf IV, Focus II generacji, Astra III generacji w dislu są dużo głośniejsze). Zawieszenia także nie słychać przy jeździe po dołach. Ja jestem bardzo zadowolny.
~Toyota Man
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
wsiadajac do niego nawet niespodziewalm sie, ze moze byc taki cichy ;-), w porownaniu do wersji 1.6, nie mowiac juz o 1.4 VVTi jest bloga cisza, tak do 140 km/h od 140 w gore szumia lusterka i relingi, silniczek caly czas delikatnie mruczy, to jest super w tym aucie
~Adahoo
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Cichutko do 120km/godz powyżej naprawdę głośno! Wszech obecne stuki i trzaski elementów wykończenia wnętrza od pierwszych kilometrów, najgorzej wykonane auto jakie kiedykolwiek miałem. Słychać wszystkie nierówność na asfalcie. Bardzo nieprzyjemne
~ToyotaFan
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jak na te klase auta i wysilony silniczek to spokojnie mozna pruc kilkanascie godzin na polodnie EU bez bolu glowy i z pelnym komfortem ze srednim spalaniem na poziomie 4.9 przy predkosciach autostradowych do 130 km/h.
~Piotr \"Klap\"
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
W zakresie rozsądnych prędkości cichy. Zimą powyżej 130 robi się głośniejszy, ale zdaje się, że spora część hałasu to wina opon. Niestety - auto firmowe i jeździ na tanich zimówkach (rodzima marka z ptakiem w nazwie).
~Wojtek
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jest ok, przy 120 można swobodnie rozmawiać, przy większych prędkościach silnik hałasuje. Jednak jak pisałem wcześniej na postoju nie można się zorientować że to diesel.
~sirand
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Silnik słychać tylko przy wysokich obrotach, ale nie jest to hałas bardzo uciążliwy, za to odgłosy toczących się opon oraz szum opływającego pojazd powietrza bywają irytujące.
Toyota Corolla IX (E12) Kombi