Ocena kierowcy - Toyota Corolla VI Hatchback

Rok produkcji 1990
Toyota Corolla VI Hatchback 1.3 75KM 55kW 1987-1990 - Oceń swoje auto
Inne : niezawodność
Karoseria : rdza
jeśli znajdziesz zadbana toyotę z rozsądnym przebiegiem, to bierz w ciemno.konkurencje klasową i wiekową bije na głowę. dla przykładu: ma lepsze osiągi od golfa mk2 1.6 i na pewno rzadziej się psuję.
Mały silnik ale bardzo żwawy.ładnie się wkręca i zaskakująco ciągnie od niskich obrotów, ale oczywiście cudów oczekiwać nie można.problemy z uruchomieniem gdy auto krzywo stoi(uroki gaźnika).
trochę długi skok lewarka, ale wszystko ładnie wchodzi.trochę chaczy z 5 na 4 bieg
trochę za miękki jak dla mnie, wychyla sie na zakrętach, ale dobrze tłumi nierówności. Auto ponad 20 lat, a jeździ jak nowe. wszystko spięte żadnych luzów jak by było trochę sztywniejsze było by idealnie.
co tu dużo pisać. nowe auta, ładna linia= słaba widoczność. Stare auto niezbyt finezyjne ale widzisz wszystko i wszędze
wszystko pod ręką, zdziwiłem się regulacją kierownicy w tak starym i tanim aucie. brakuję trochę większej regulacji fotela, ale i tak jest nieźle.
nie mam klimy, ale i tak nie doskwiera mi upał. i bardzo szybko się nagrzewa.Nie mam problemu z parującymi szybami.
z przodu dużo miejsca.z tyłu? tragedia mam 168cm i niema praktycznie miejsca za mną. całkiem duży bagażnik.
nie jest źle, ale do ideału brakuje. podoba mi się dźwięk prostych zębatek w napędzie, brzmi trochę jak sprężarka i autach sportowych ;)
myślałem że będzie lepiej.małe auto z małym silnikiem. ale to chyba moja wina. pożyczyłem mamie auto na tydzień to spalanie było dużo niższe.
doskonale
ideał. nic się na psuję, bo niema co się psuć. stara szkoła budowania aut które muszą wytrzymać wszystko przez wiele lat.jedyny problem to rdza zaczyna żreć auto. chociaż z drugiej strony kiedy rdza \"zaczyna\" w 20-sto letnim aucie to chyba jest nieźle.
nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 75KM 55kW [l/100km]