Lista ocen Toyota Corolla VII Hatchback (99) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eosrulez
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Skrzynia jest naprawdę elastyczna (choć to też zasługa przebiegu), ale ma dwie wady. Po pierwsze jeśli chcemy sobie pozwolić na sportową zmianę biegów w stylu "short/quick-shifting", to musimy dokładnie wyczuć współpracę sprzęgła z przekładnią biegów (precyzja ich wrzucania). Po drugie, wadliwy bywa wsteczny, ponieważ czasem trzeba wrzucić na luz, puścić sprzęgło i od po ponownym wciśnięciu wrzucić na wsteczny (co się czuje, autem w...
~Aaandrzejek
Hatchback 1.6 i 16V GLi 114KM 84kW
Sama skrzynia jest super, przełożenia bardzo dobrze chociaż 5. bieg mógłby mieć niższe przełożenie (czyli wyższą prędkość przy mniejszych obrotach) - 114KM spokojnie by wystarczyło. Ale moje wrażenie pewnie wynika z tego, że w Wielkiej Brytanii (gdzie mieszkam) SĄ autostrady. Oczywiście w skrzyni wymieniłem olej i wlałem syntetyczny.
~Castillon
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
W wersji liftback typowa dla samochodu, który będzie maksymalnie obciążany - czyli biegi dość krótkie, trzeba wtedy kręcić do ok. 4 tysięcy i wystarczy... Niezawodne sterowanie linkami, nic nie przenosi się do wnętrza auta, wszystko chodzi jak należy
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Krótkie skoki dźwigni zmiany biegów powodują że moszna szybko nimi mieszać, trzeba jednak sprzęgło wciskać do samego końca bo inaczej czasem coś zgrzytnie. Jednakże jak na tak wiekowe autko użytkowane prawie cały czas w mieście jest bdb!
~Łukasz - pomorskie
Hatchback 2.0 D XL 72KM 53kW
biegi wchodzą b dobrze miekko i pewnie bez jakich oklwiek zgrzytów, w innych komentazach piszą że 2 i 3 sż klopoty, uw mojej karolci nigdy nie mialem takich problemów. jedyny mankament to wsteczny czasem trzeba pomieszać żeby płynnie wszedł ale bardzo żadko
~miniek
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Czasem ciężko mi wchodziła 1 i wsteczny. Rzadko problem z 2. Może to wynikało trochę z pośpiechu i niedbalstwa. Dzielnie jednak to znosiła przez 2 lata :) Bardzo dynamiczna 3, polecam do wyprzedzania. Nawet przy 100-120 km/h.
~blazejgrabski@o2.pl
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Skrzynia jest dobrze zestopniowana. "Jedynka" mogła by być trochę dłuższa, a na "piątce" brakuje mocy. Biegi wchodzą w miarę precyzyjnie, a po dłuższych przebiegach nie trzeba się martwić o luzy na drążku czy mało precyzyjną pracę.
~Gotik
Hatchback 2.0 D XL 72KM 53kW
Ocena przeciętna, bo chociaż lewarek chodzi leciuteńko, to przy redukcji na 3 zgrzyta, trzeba zwalniać, miałem gorsze pod różnymi względami auta ale nigdzie nie występował taki problem, w korolce wszyscy na to narzekają.
~Zbyszek
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Wspaniale, biegi same wchodzą tam gdzie powinny, nawet nie trzeba myśleć przy tym, po prostu skrzynia sama "wie" jaki bieg chcemy wybrać. Czasem zdarzają sie problemy z wstecznym, ale nie jest to uciążliwe.
~p9557
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Nieciekawe przełożenia. 5 bieg można wrzucić przy 50 na godzine. Przy 100 km/h mamy 3 tysiące obrotów. Różnica obrotowa między 4 a 5 biegiem jest niewielka - typowy nadbieg.
Toyota Corolla VII Hatchback