Ocena kierowcy - Toyota Corolla VII Sedan

tomek@legnicka.net, 19 lat temu
Silnik 1.6 Si 114KM 84kW
Rok produkcji 1996
Toyota Corolla VII Sedan 1.6 Si 114KM 84kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Auto najbardziej bliskie ideałowi z pośród wszystkich, które znam!!! Chociaż nie pozbawione wad (to subiektywna ocena): 1. Wnętrze zdominowane przez szare nie zbyt przyjemne plastiki. 2. Zero finezji we wnętrzu i w linii nadwozia, praktyczny aż do bólu. 3. Mało atrakcyjna linia nadwozia. 4. wszyskie rozwiązania konstrukcyjne bardzo proste a przez to czasami zbyt toporne i bez uroku ale za to bez awaryjne. 5. Większość "Toyot" jest słabo wyposażona w porównaniu np do Niemców czy Francuzów.
Rewelacja, 1.6 w stosunku do masy samochodu wręcz idealny, moc wystarczająca, duża elastyczność, rewelacyjne spalanie, ładny dźwięk silnika zwłaszcza na wysokich obrotach, bardzo dynamiczna jednostka napędowa znacznie lepsza od 1.4 a spalanie takie samo lub niższe(silnik nie jest obciążony) , poprostu rewelacja
ideał, nie spotkałem się jeszcze z tak wyśmienitym doborem przełożeń, a jeżdziłem już wieloma (fordy escort, mondeo, Opel Omega B, VW Passat).Na wszystkich biegach przyspiesza bardzo dobrze, bardzo pewna i precyzyjna, żadnego haczenia(w Omedze było inaczej, w fordzie jeszcze gorzej)
bez zastrzeżeń, chociaż ze względu na proste konstrukcyjnie zawieszenie, nie rewelacja, zwłaszcza jak sie go doładuje. Nie zrozumcie mnie źle, prowadzi się bardzo dobrze i pewnie, ale za mało komfortowo, bardzo dobre na miasto (odpowiednia twardość, nie pływa, daje się kontrolowaać w 100%)
bez zastrzeżeń(sedan), wzorowa we wszystkich kierunkach
bardzo dobra, wszystko pod ręką, regulowana kierownica to duży plus, zastrzeżenia można mieć jedynie do niezbyt precyzyjnych suwaków ogrzewania( i że są to suwaki a nie pokrętła) i lamki w środku umieszczonej centralnie na dachu a nie z przodu.
naprawdę rewelacja, wnętrze nagrzewa się szybko nawet jak silnik całkowicie zimny. Momentalnie osusza przednie szyby, nie mam klimy więc w upały trochę grzeje ale za to biały kolor samochodu (niestety)
dla kierowcy i pasażera obok ok, ja mam 186 cm i jest ok, z tyłu natomiast jest trochę za ciasno ale przecież jest to raczej małe auto, więc się nie czepiam. Przy 4 os. rodzinie i sedanie dalsze wyjazdy za miasto wiążą się z dużymi ograniczeniami w ilości przewożonego bagażu
silniczek chodzi jak zegarek, na wolnych obrotach ciężko ocenić czy pracuje czy nie.Przy wyższych obrotach mruczy ale bardzo przyjemnie.
Cudo!!! miasto lato/zima=5.5-7/7-8, trasa=5-6 l !! Wymieniłem gumki w zawieszeniu koszt 2x20zł!!!(większość części nie w serwisie są te same co w serwisie tylko kilkakrotnie tańsze)poza tym nie tknąłem tego auta, to niesamowite przez dwa lata kompletnie nic!!!
jakość pierwszorzędna ale cena już nie. Chociaż nie są to auta drogie. Oczywiście można kupić np. ładne Renault znacznie taniej ale to zupełnie inna jakość. Twierdzę nawet,że Niemcom sporo brakuje do poziomu Toyoty. Z czystym sumieniem i w ciemno mogę polecić ten samochód wszystkim, którzy szukają taniego w eksploatacji i naprawdę niezawodnego auta.
nigdy mnie nie zawiodła, ufam jej bezgranicznie! Jestem pewny, że zawsze i wszędzie nią dojadę. To cudowne uczucie. Nie znam z autopsji i z opowiadań bardziej niezawodnego samochodu
Absolutnie żadnych usterek!!! Fenomenalne auto (made in Japan) Z dużym bólem będę rozstawał się z tym autem, (musze kupić większe i kombi, w związku z tym jest do sprzedania), następne tylko japoniec. To mój pierwszy japończyk i jestem oczarowany jego niezawodnością , bezawaryjnością, i niskim spalaniem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Si 114KM 84kW [l/100km]

6,3