Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

Silnik 1.3 i 16V 86KM 63kW
Rok produkcji 1999
Toyota Corolla VIII Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : bezawaryjność
Niezwykły samochód. Aż się martwię jak zmienimy na inny. Jest ekstremalnie prosty, ale też dosłownie wszystko w nim działa. Jedynym uchybieniem jest to, że od czasu do czasu trzeba/można wcisnąć uszczelki od przednich oczu:) Piszę trzeba/można - bo chyba nie da się ich zgubić, ale jak czasem zauważę, że wyszły to wciskam :)
Nie znam się na tym, może dlatego, że nie muszę :) Zmieniam tylko olej co ok 15tys km.
Czuć niedoskonałości, kilka (2-3) razy miałem problem z wrzuceniem jedynki. Poszukałem o tym i odniosłem wrażenie, że dopóki skrzynia się nie rozleci (po 250tys) to lepiej zostawić w spokoju. Na problemy z jedynką wystarczy wpierw wrzucić dwójkę. Za pierwszym razem byłem skonsternowany i próbowałem wrzuciłem bieg na siłę, teraz wiem, że faktycznie dwójka pomaga.
OK
Spoko
Bardzo pakowny samochód jak na niewielkie rozmiary (szerokość/długość) - do tego mieści się na wszystkich miejscach parkingowych
Pozytywnie, po doświadczeniach z Renault Kangoo gdzie nagrzewnica wysiadła po kilku latach użytkowania to tu jest rewelacyjnie :)
mam 62kg i 176cm więc podobnie do rozmiarów przeciętnego Japończyka - może z tego powodu nie narzekam na brak miejsca.
Powyżej 100km/h zaczyna być słychać szum samochodu, czuć różnicę, następny taki próg to pewnie ponad 140km/h
Od trzech lat zepsuły się 2 żarówki, jedna od rejestracji druga od postojowych. Oczywiście pomijam sprawy typu wymiana oleju i filtrów.
brak poważnych usterek, brak jakichkolwiek usterek :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 86KM 63kW [l/100km]

7,1