Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Corolla VIII Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Absolutnie niezawodny, nie ruszany od nowości
Zawieszenie : łączniki stabilizatorów potrafią się wybić po około 50 tys km
Corolla G6 - 1997 Jeżdżę tym samochodem już 13 lat. Ma 22. Do tej pory poza czynnościami serwisowymi jak wymiana klocków, elementów zawieszenia, oleju i filtrów, auto nie zepsuło się nigdy. Nie potrafię znaleźć lepszej rekomendacji dla samochodu niż ta... Z inwestycji - w 2011 roku czyli 8 lat temu jak pisze te opinię wymieniłem zawieszenie praktycznie w całości, gdyż te auta średnio lubią polskie ulice. Poza tym silnik i osprzęt pracuje od nowości bez żadnej ingerencji poza wymianą oleju, raz wymieniłem też świece mimo że stare działały ok mając 20 lat.
Silnik jest rewelacyjny, elastyczny, kultura pracy ok, absolutnie bezawaryjny i nie pobiera oleju.
Cały czas oryginalna skrzynia G6 na pokładzie, raz wymieniłem w niej olej na oryginalny z ASO i sprawuje się genialnie.
Bardzo precyzyjny układ jezdny dający frajdę z jazdy. Znacznie wg mnie lepszy niż w Golfie III którego prawie już nie spotykamy na ulicach.
Mój egzemplarz poza jednym purchlem pod klapą bagażnika który widać dopiero jak otworzymy bagażnik praktycznie nie koroduje mimo stania na dworzu! Progi, podłoga zdrowe, tak samo nadkola i inne elementy.
Bardzo dobra, jedzie się jak w szklarni w porównaniu z nowymi samochodami.
Wszystko na swoim miejscu, dałoby się jeszcze więcej uzyskać miejsca w samochodzie o takiej wielkości, ale nie jest źle.
Grzeje skutecznie i szybko, wentylacja podobna jak w typowych autach z tego okresu. Niczym się nie wyróżnia.
Z przodu super, z tyłu niestety gorzej, ale nadal dorosłe osoby po 180 cm spokojnie sobie tam usiądą we dwoje.
Auto powyżej 100 km/h robi się doprawdy głośne. Poniżej jest znośnie. Z dzisiejszego punktu widzenia auto by dostało 1-2 gwiazdki ale warto wziąć poprawkę na wiek.
Mało pali i praktycznie nic się nie psuje mimo 22 lat. Ceny części zamiennych bardzo niskie.
Bardzo dobrze! Te auto kosztowało mnie w 2006 roku 12 tys zł. Dziś jest warte 3-4 ale zaliczyłem 13 lat bezawaryjnej ekonomicznej jazdy.
Drobiazgi typu spalona żarówka świateł mijania albo jakaś w środku. Linka ręcznego byłą wymieniona.
Zero! Należy jednak uważać na stan zawieszenie, gdyż cierpi na polskich drogach i niektóre elementy wymagają kontroli. Raz wymieniałem praktycznie całe w 2011 roku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 86KM 63kW [l/100km]

6,6