Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

Rok produkcji 2001
Toyota Corolla VIII Hatchback 1.4 VVti 96KM 71kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ hamulcowy
Uważam, że okres użytkowania wynoszący 3 lata jest dobrym czasem, abym mógł się wypowiedzieć na temat Toyotki. W tym miejscu opowiem o swoim samochodzie, jak i mojego Brata. Corolkę kupiłem dlatego, że Brat jeździł tym samym modelem przez 6 lat i nie miał ani jednej usterki. Pierwsza usterka w jego samochodzie pojawiła się ponad 2 lata temu i dotyczyła poluzowanego kolektora ssącego. Tyle! Użytkuje ją nieustannie od 9 lat, nabił tysiące kilometrów, jeżdżąc od początku ją w instalacji lpg. Doszedłem do wniosku, że prędzej karoseria zgnije niż się silnik zepsuje. W moim autku do tej pory okazało się, że zużyło się łożysko w rolce napinaka, którą wymieniłem wraz z paskiem oraz wymieniłem potencjometr przepustnicy. Najlepszy, najpewniejszy samochód. Nie boję się o żadną niemiłą niespodziankę. Jedynym minusem jest zużywanie oleju. Jednak za tę cenę – warto!
Nie do zniszczenia. Ktoś powiedział, że aby zepsuć motor Toyoty trzeba być geniuszem. Mimo przekroczonych 200000 km pracuje cicho i równo, brak wycieków. Jedyny mankament to głód oleju. Wygląda to na wadę konstrukcyjną niektórych silników Toyotki. Podobno wersje od 1.4 do 1.8 "tak mają". U Brata jest identyczna sytuacja. Natomiast Kobieta użytkuje Yariskę 1.0 i spokój. Ani kropelki. Plus wszystkie zalety, jak w mojej wersji - brak awarii, usterek itd. Odpala i jedzie, dbając o niego. W zamian Toyotka odwdzięcza się serdecznie! Dodam, że używam oleju 20/50. Niestety. Żadne cuda mające uzdrowić ten stan rzeczy nie pomogły. Mechanicy twierdzą, że tak już ma być, i tyle.
Tutaj uczciwe 3+. Mogło być lepiej, dlatego, że czasami ciężko wchodzi 2 i 3. Prawdopodobnie to wina linki.
Żadnych problemów. ABS pracują idealnie, działają w porę. Wymieniłem łączniki stabilizatorów oraz części hamulcowe.
W tym wieku pojawiają się już odpryski i niewielkie ogniska rdzy. Spód po zakupie cały został wyczyszczony i zakonserwowany.
Jak dla mnie - bardzo dobra.
Wszystko pod ręką i wygodnie. Może fotel kierowcy mógł być wygodniejszy, ale jestem wysokim mężczyzną, więc przymykam oko.
Nie mam klimatyzacji, której i tak nie używam. Natomiast wystarczy zarówno na zimne, jak i ciepłe dni. W tej drugiej sytuacji pozostaje otwarcie okien.
Corolka jest idealna dla 4-osobowej rodziny. Jeżdżę z fotelem odsuniętym do końca, więc z tyłu nie pozostaje wiele miejsca. 5 osoba zmieści się po środku. Nie mały bagażnik.
Na ten wiek dochodzą zużyte uszczelki, co powoduje większy poziom hałasu. Wszystko powyżej 120 km. Do tej granicy - spokojnie.
Bardzo dobre. Ten model jest przeznaczony dla kogoś, kto ceni sobie święty spokój, brak kłopotów z samochodem i niewielkie opłaty za spalanie paliwa. Do ceny należy doliczyć olej silnikowy, jednak mimo wszystko - rachunek jest idealny!
Fantastycznie. Samochód jest bezproblemowy. Na ten wiek to szczęka opada. Kiedy patrzę na kolegów, którzy wracają z pracy i kładą się pod swoje francuskie samochodopodbne wynalazki - na mojej twarzy maluje się szczery uśmiech, a serduszko spokojnie sobie bije!
Brak. Wymienione powyżej dotyczą zużytych części w codziennej eksploatacji.
Toyota i usterki? VVTI należą do doskonałych produktów tego koncernu, który w latach '90 pobił VW w ilości najwięcej sprzedanych egzemplarzy tego flagowego modelu. Miło mi użytkować samochód, który zapisał się złotym literami w historii motoryzacji. Może nie jest zbyt piękny. Na pewno jest charakterystyczny, nazywany "Syrenką", na pewno jest bezawaryjny i bezkonkurencyjny. Fantastyczny rozrząd na łańcuchu!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 VVti 96KM 71kW [l/100km]

Toyota Corolla VIII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu