Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

markopolo1970, 13 lat temu
Silnik 2.0 D 72KM 53kW
Rok produkcji 2001
Toyota Corolla VIII Hatchback 2.0 D 72KM 53kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny mimo maksymalnego momentu obrotowego przy obrotach rzędu 2400/min
Fajne kompaktowe autko. Elastyczne, mało pali i ma opinię jednego z najmniej zawodnych pojazdów na rynku mimo swojego wieku. Nie jest obiektem zainteresowania złodziei i to jest takze jego plus. Do wyzycia sie mam motocykl a Toyotka służy do przemieszczania się z punktu A do punktu B i z tego zadania wywiązuje się znakomicie
Elastyczność rewelacyjna aczkolwiek maksymalny moment uzyskiwany jest dosyć późno 2400obr/min a np. w silnikach TDI VW juz przy 1900obr/min. Minusem jest brak możliwości wykonania chiptuningu (prawdziwego i w dobrej firmie)ze względu na zastosowanie niemożliwych do zmodyfikowanai sterowników DENSO.
Bez zastrzeżeń
Nie jest to sporotwy wóz ale jak na spokojnego compacta prowadzi się bardzo dobrze. No i w koncu kupilem ja z przebeigiem 170000 tys.km. wiec zawieszenie nie pracuje jak takie z salonu
Superowa :-)
Fotel pasażera nie posiada pamięci ustawienia :-( Fotel kierowcy podczas regulacji wysokości - ruchoma jest tylko jego tylna część dlatego jak maksymalnie obniże fotel to siedzę jakby w dołku z kolanami w górze. Np. w Golfie III fotel kierowcy obniżał się i podwyższał cały i było wygodniej. Podłokietnik - NIEPOROZUMIENIE - nie mam pojęcia jak można by z niego korzystać skoro jest tak bardzo przesunięty do tyłu.
Kupiłem ja w kwietniu więc nie wiem jak dziaał ogrzewanie ale jak ktoś chwali rewelacyjnie działającą klimatyzację to chyba nigdy nie miał samochodu z klimą. Według mnie działa tylko poprawnie. Tzn. podczas dużego upału mozna wytrzymać ale mimo wewnętrzego obiegu i nawiewów ustawionych na maksymalną moc nie dało się zmarznąć i miec chęć zmniejszenia mocy nawiewów co wiąże się z tym , że podczas wysokiej temperatury jeździ się słuchajac szumu wentylatorów rozkręcocnyhc na maksa.
Dla kierowcy i pasażera super jak na taka wielkość. Z tyłu już gorzej ale to zrozumiałe
Nie jest to stary zwykły kopciuch no i nie hałasuje tak jak TDI VW. wiec nie jest źle.
Nie jest tak oszczędny jak TDI VW ale mam nadzieje, że bedzie przynajmniej trwały.
Kupiłem w super stanie (potwierdzony stan w ASO Toyoty)a ten sam rocznik Golfa kosztuje o kilka tysięcy więcej a jest bardzo przereklamowany.
Po zakupie kompletny przegląd. Wymiana rozrządu, płynów itd. Usterek jak na razie brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 72KM 53kW [l/100km]

5,8