Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

83pawel, 12 lat temu
Silnik 2.0 D 72KM 53kW
Rok produkcji 1998
Toyota Corolla VIII Hatchback 2.0 D 72KM 53kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Super elastyczny, niezawodny nawet w największe mrozy.
Karoseria : Jak na ten rocznik to lekkie zaróżowienia na rantach drzwi zaczynają się pojawiać, normalne.
Zawieszenie : Czasem coś trzeba wymienić ale i tak super jak na ten rocznik
Układ hamulcowy : Tylko klocki wymieniałem
Dla mnie idealny samochód. Staroć a przy przebiegach ponad 40tyś na rok, tylko eksploatacyjne materiały do wymiany. Jedyny diesel, który przy -21 bez problemu odpala po jednym obrocie wału! Jedynie skrzynia nie przystosowana do szybszej jazdy na trasie. Powyżej 100km/h męczy hałas i robi się nieekonomicznie
Silnik super elastyczny, ładnie i równo ciągnie od małych obrotów. Nie ma dużej mocy ale nadrabia momentem obrotowym i przyspieszeniami nawet przy spokojnej jeździe na wysokim biegu i niskich obrotach
Pracuje bardzo precyzyjnie i lekko. Jedyną wadą są krótkie przełożenia. Dobre do jazdy po górskich drogach ale na trasie powyżej 100km/h zaczyna być głośno i nieekonomicznie.
Dobrze się prowadzi, nic nie stuka mimo że jeżdżę po nie najlepszych drogach. Po 40tyś km tylko łącznik stabilizatora był do wymiany. Jedynie można narzekać na trochę za miękkie zawieszenie na nasze drogi.
Wszystko widać
Wszystko na swoim miejscu i wygodne w obsłudze.
Ogrzewanie ok, nie ma problemów nawet przy -20
Miejsca jest sporo jak na mały 3 drzwiowy samochód
Jak na diesla nawet niewiele wibracji ale powyżej 100km/h głośno się robi, brakuje szóstego biegu.
Silnik nie słynie z ekonomiki ale mi na 40 tyś km średnia wyszła 5,8l
Za tą cenę nic lepszego bym nie znalazł ale teraz trudno znaleźć zadbany egzemplarz z tego roku. W komisach stoi mnóstwo sprowadzanych z przebiegami \"200 tyś km\" z wnętrzem dużo bardziej zniszczonym niż moja po 200tyś km w które też nie wierzę ;)
Odpukać - Nie oszczędzam samochodu, przez rok zrobiłem ponad 40 tyś km a to nie mało na stary samochód. Poza wymianą oleju i filtrów nic się nie psuło.
od 160 tyś do 208 tyś km w rok, jak na razie kompletnie nic się nie psuło

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 72KM 53kW [l/100km]