Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

Rok produkcji 2000
Toyota Corolla VIII Hatchback 2.0 D 72KM 53kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Francuski marny silnik. Nikt mnie nie ostrzegł ,że to citroen
Silnik : silnik francuski padł
Niestety zakupiłem wersję 1.9d a to znaczy ,że silnik jest produkcji francuskiej taki sam jak citroenie berlingo, podobno mniej trwały od tego 1.9d którego montowano do poloneza!!!.Jak przyszło do kupowania 2giego silnika to się okazało ,że ten od poloneza niestety nie pasuje a poza tym silnik od poloneza wytrzymywał 3x tyle co ten nowszy montowany do berlingo corolli i jeszcze jakichś peugeotów. Niestety mój 1.9D jest awaryjny i mniej trwały niz oryginalny japoński. U mnie korbowód stracił łączność z tłokiem po czym przebił blok z boku silnika. Nigdy takiego cuda nie widziałem. Mechanik mi powiedział ,że zapłaciłem za toyotę a kupiłem citroena.. Szkoda ,że o wpadnięciu na minę dowiedziałem się w taki sposób. Przed ewentualnym zakupem sprawdzćie czy silnik to oryginał 2.0 czy przypadkiem nie 1.9d bo sprzedawca nigdy się nie przyzna ,że silnik to francuska barachołka!
Uwaga to silnik citroena oznaczony jako 1.9d a nie oryginalny toyoty. Niestety jest sporo mniej dynamiczny niz oryginalny chociaż teoretycznie słabszy tylko o 3 KM od oryginalnego japońskiego.
Spalanie niewielkie tylko silnik padł
Jakość citroena bo niby jaka ma być jak bebechy są od citroena. Silnik 1.9d to podobno nawet gorszy motor od starszego 1.9d montowanego do poloneza
Silnik citroena się sypnął po 140 tys tzn jak to mówia fachowcy pokazał kolano.. korbowody przebiły blok i wyszły na świeże powietrze. !wszy raz coś takiego widziałem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 72KM 53kW [l/100km]

6,4