Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

waskimarcin, 12 lat temu
Silnik 2.0 D 72KM 53kW
Rok produkcji 2000
Toyota Corolla VIII Hatchback 2.0 D 72KM 53kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Że reguła się potwierdza odnośnie toyoty e 11 to ostatni mochikanin. Odnośnie kupna następnego takiego samego zaznaczam NIE ponieważ takich samochodów już nie produkują!!!!!!! Nie wiem jaki będzie następny samochód ale nie będzie to silnik diesla!!! bo takich silników jak 1.9 D nieważne czy to konstrukcja VW czy PSA czy też innego koncernu ale takich silników już nie będzie które zniosą wszystko!!!
4 z dużym plusem główne zalety to ekonomia i użyteczność!!
Śilnik 1.9 D koncernu PSA 69km nie czyni z niego demona prędkości i przyspieszenia ale nie do tych celów był on stworzony po prostu typowy Wół roboczy!! :) kultura pracy cóż oczekiwać od silnika starej konstrukcji nie jest zbyt cichy. Elastyczność jak na samochód o masie 1200 kg i prawie 130 Nm dostępnych od około 2200 obrotów nie jest to tragedia. Przełożenia skrzyni są troszkę krótsze niż w VW polo 1.9D dlatego jest porównywalnie ocena -4
skrzynia nie lubi zbyt szybkich zmian biegów a wsteczny bieg wchodzi niczym w polonezie. Nie wiem czy to mój samochód tak ma czy inne też ale mogłoby być lepiej. jak pisałem wcześniej przełożenia skrzyni w połączeniu z silnikiem też dam -4
Porównując do mich wcześniejszych samochodów czyli Polonez i VW polo. Corolla kontra Polonez- Nie bedę komentował :)... Corolla kontra Polo Komfort plus dla Toyoty dynamiczny styl jazdy wygrywa POLO! Ogólnie oceniam na 4.
Widoczność jak to w aucie ja nie mam problemu z wyczuciem przy manewrowaniu na ciasnym parkingu mogę parkować przodem tyłem koperta itd oceniam na Mocne 4
Ergonomia - wszystko jest pod ręką dlatego 5
Wentylacja i ogrzewanie. Ogólnie wentylacja na wysokim poziomie nie mam problemu z zaparowaniem szyb tak jak to inni na drodze ogrzewanie też nieźle działa choć w duże mrozy mogło by być lepiej -5
Przestrzeni mogło by być więcej szczególnie dla pasażerów na tylnej kanapie! w 4 osoby jeździ się całkiem znośnie 5 to już ciasnota(dorosłe osoby) bagażnik jak na liftbecka wystarczający choć w porównaniu z skoda octavia wypada blado!
Wyciszenie Toyoty w porównaniu z tym silnikiem jest cicho do prędkości 100 km/h powyżej silnik zaczyna wchodzić na wyższe obroty i to głównie on powoduje nieprzyjemne doznania słuchowe.
przejechałem tą toyota już 80 kkm w tym czasie wymiana oleju i filtra co około 10 kkm powietrza co drugą a paliwa i przeciwpyłkowy co trzecia wymianę. Wymiana przedniej szyby po uderzeniu kamieniem:( rozrząd z pompą wody przy stanie licznika 227 kkm dwa tygodnie temu klocki przewody hamulcowe i akumulator! teraz stan licznika to 294kkm
Kupione jako używane z przebiegiem 213 kkm Brak sakli oceny dla tego auta z takim przebiegiem :)oczywiście 5 z plusami
hmmm w aucie wszystko działa. Oczywiście zdarza się że coś się zepsuje ale auto ma 12 lat przejechane 294 tyś. i nadal może. 4 z plusem
BRAK takich usterek 5 z plusem!! Moje auto odpala na -25 więcej mi nie trzeba!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 72KM 53kW [l/100km]

5,6