Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

Silnik 2.0D D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Corolla VIII Hatchback 2.0D D-4D 90KM 66kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Samochód idealny do codziennego użytku, moje codzienne przebiegi ok. 100km, dla rodziny max 2+2. Szczególne uznanie za niezawodność i silnik.
Z zastrzeżeniem, że do jazdy miejskiej i mieszanej. Autostrada to nie jego żywioł. Bardzo przyjemne odczucie z chwilą odpalenia turbinki. Odjeżdża aż miło! Olej przy przebiegu 300tys., od wymiany do wymiany. Zimą przy -30 odpala bez problemu. Fakt, trochę... klekocze ;-)
Precyzyjna. Zestopniowanie, jak wspomniałem, nie na autostradę. 6 bieg by pomógł.
Jak ktoś zauważył BMW to nie jest, ale nie ma też tragedii. Komfort jazdy ok. Ja praktycznie co roku wymieniam gumy z przodu... nasze drogi.
Dla nie jeżdżących "na lusterka" może być problem z cofaniem. Dość wysoko poprowadzona linia tyłu liftbaka.
Wszystko ma swoim miejscu, intuicyjne.
Długo się nagrzewa. Moja "rolka" ma dogrzewanie więc trochę to ratuje sprawę. Później jest ok. Wentylacja i klima dają radę.
Zbyt krótkie siedzisko fotela kierowcy, na długich trasach męczy się prawa noga. Miejsca jest wystarczająco dla 4 osób. Bagażnik dla rodziny 2+2 wystarczający na wyjazd urlopowy.
Idealnie do 90km/h, dobrze do 110km/h, znośnie do 120-130km/h powyżej 140 MASAKRA! :-)
minimum przy spokojnej jeździe bez obciążenia 4,2l, standard, mam ciężkawą nogę, to 5,5l, po mieście ok 6l. Nie psuje się więc części tylko eksploatacyjne, a ich ceny podobne do europejczyków.
Mało takich aut...
Problem z potencjometrem pedału gazu, wystarczyło przeczyścić i ... skasować błędy ;-). Żarówka podświetlająca pokrętła nawiewu :-). O gumach zawieszenia nie piszę bo uznaję to za materiały eksploatacyjne. Pamiętajcie, że mówię o samochodzie z przebiegiem 300tys. (moich 200tys.) !
Nie występują :-))

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0D D-4D 90KM 66kW [l/100km]