Lista ocen Toyota Corolla VIII Kombi (36) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tadzior
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
Skrzynia pracuje prawidłowo, biegi lekko wchodzą jedyny minus to konieczność wysprzęglania \"do końca\" jeśli nie dociśnie się sprzęgła choćby o jotę występują bardzo nieprzyjemne zgrzyty w Golfie mogłem wysprzęglać do połowy i nic takiego miejsca nie miało. No ale to nie tragedia i kwestia uwagi.
~karolcia20
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
Bez istotnych zarzutów. Wsteczny wchodzi bez zgrzytów chodziarz nie zawsze za pierwszym razem. Przy intensywnym hamowaniu często redukuje się z 5 na 5 zamiast na 3 co utrudnia dynamiczne przyśpieszanie, mimo to silnik nie gaśnie.
~Jacek
Kombi 2.0D D-4D 90KM 66kW
Przez 3 lata chodziła bez zarzutu. Na sam koniec niestety prawdopodobnie zaczął kuleć jeden z synchronizatorów i szybka redukcja z 4 na 3 bez zgrzytu nie jest możliwa - trzeba "zaczekać, aż sama wpuści"
~Krzysztof K.
Kombi 1.6 i 16V 108KM 79kW
Po przejechaniu 280 000 zaczął wyskakiwać 4 bieg podczas przyspieszania ale przejechałem następne 24 tys.km i nic więcej się nie dzieje. Silnik jest na tyle elastyczny, że zamiast 4-ki używam 5-ki.
~mx31@o2.pl
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
KOMBi. Skrzynia w tym modelu to bajka. Zestopniowana odpowiednio (jak się człowiek przyzwyczai to da radę!!!) Jest dokładna i ciężko pomylić jakikolwiek bieg z innym co w różnych autach mi się zdarzyło....
~SUHARSKI
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
Bardzo poprawna. przy przebiegu 160 tys nie wykazuje zadnych problemow. Ja tylko lubie jak biegi wchodza bardziej zdecydowanie, ale to kwestia urody a nie jakosci.
~Henry
Kombi 1.6 i 16V 108KM 79kW
Idealne przelozenia, skrzynia doskonale zawieszona, nie przenosi zadnych drgan, zmiana biegow precyzyjna, choc wsteczny lubi zgrzytnac.
~dracaron
Kombi 1.3 i 16V 86KM 63kW
Pracuje poprawnie. Choć z czasem u mnie zaczął z trudem wrzucać się wsteczny. Trzeba pamiętać, że nic nie jest wieczne.
~Pahoo
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
Zero uwag, zrobiłem na tej skrzyni już 90 000 km i żadnych usterek - podejrzewam, że nie było przy niej nic robione od nowości.
~Kris
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
skrzynia biegów jest świetna- praca lewarka, zestrojenie skrzyni- doskonałe- porównuję tu nawet dużo nowocześniejsze auta
Toyota Corolla VIII Kombi