Ocena kierowcy - Toyota Corolla XII Sedan

Mateusz S, 3 lata temu
Silnik 1.6 Valvematic Dual VVT-i 132KM 97kW
Rok produkcji 2019
Toyota Corolla XII Sedan 1.6 Valvematic Dual VVT-i 132KM 97kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
W tej cenie, ten samochód nie ma konkurencji i jeśli dopracowaliby parę szczegółów to sądzę, że Camry nie miałaby kupców.
Mógłby mieć parę koni więcej, np jednostka wolnossąca 1.6 i 1.6 z turbiną :)
Jak na razie bardzo płynna, zmiana biegów wręcz nie odczuwalna.
Auto bardzo dobrze trzyma się drogi, jedyny mankament dla mnie to za niski przedni spojler i czasami można zahaczyć i ob szorować spód.
Ja nie doświadczyłem, ale może się zdarzyć tak, że jak myjka będzie za blisko to odpadnie kawałek lakieru.
Gdyby nie to, że wycieraczka nie dochodzi do końca i jest przerwa około 2 cm pomiędzy karoserią, a ostatnim ruchem wycieraczki i pozostaje brud oraz gdyby nie to, że wycieraczki strasznie marzą po szybie i czasami kompletnie nic nie widać na drodze to dałbym 5 gwiazdek, (Mazanie zostało już zgłoszone do Toyoty i zobaczymy co odpowiedzą)
Bardzo wygodne fotele, brakuje elektrycznej regulacji siedzeń (ale wtedy Camry nie miałaby zwolenników), niektórzy twierdzą, że siedzenia są za wąskie, dla mnie w sam raz :) plusem jest HUD, :)
Brak jakiegokolwiek wyciszenia, ale w porównaniu z moim poprzednim autem to i tak jest cicho.
Najlepsze auto w swojej cenie i klasie. Gdybym miał kupić inne auto to przy tym samym budżecie dalej bym to zrobił, Stuka coś w drzwiach po stronie kierowcy na mułdach przy otwartej szybie,
Odpukać w niemalowane ale jeszcze nic się nie popsuło :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Valvematic Dual VVT-i 132KM 97kW [l/100km]

8,3