Ocena kierowcy - Toyota Corolla XII TS Kombi

HaryPota, 4 lata temu
Silnik 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW
Rok produkcji 2019
Przebieg: 1 000 tys. km
Toyota Corolla XII TS Kombi 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dużo mocy pod nogą.
Przeniesienie napędu : Skrzynia pracuje bardzo inteligentnie, fajnie dobiera obroty. Można jechać bardzo szybko a silnik kręci się powoli.
Zawieszenie : Za nisko, za nisko... Podwozie już porysowane
Przebieg mam 10,200 km, system mi pozwolił wpisać tylko 1,000... Plusy: - Naprawdę super osiągi. Nawet nie chodzi o przyspieszenie do 100, ale wyprzedzanie TIR-ów na trasie to bajka. 60-100 kmh szybciej niż w Golfie GTI - Spalanie - jak na te osiągi lepiej niż trzeba. W mieście przy jeździe eco da się zejść nawet do 3,9, bardziej realne jest 5,0. Na autostradzie - przy 140 kmh jakieś 6,7 (przy 175 dobijało do 10 (tylko kto tak jeździ, testowy przejazd tylko...) - Zawieszenie - komfort połączony z bezpieczeństwem Minusy: - Prześwit - bardzo łatwo uderzyć podwoziem o krawężnik. - Długi przedni zwis - nie minęły 3 miesiące od zakupu a nos już jest porysowany. - Ładowność - trochę powyżej 400 kg to trochę mało. Kiedyś miałem Civica VIII i teraz jestem przewrażliwiony jeśli chodzi o obsiadanie samochodu, zwłaszcza jeśli dodać do tego minimalny prześwit.
Bardzo duża moc, dużo większa niż potrzebuję na co dzień. Wcześniej jeździłem Hyundaiem 135 KM i wystarczyło do toczenia się. Tutaj 180 KM (zwłaszcza przy natychmiastowym wspaciu silnika elektrycznego) wbija w fotel. Wyprzedzanie trwa chwilę i jest dużo bezpieczniejsze.
Poprzednie e-CVT wyło co przekreślało u mnie Toyotę. Na szczęście przejechałem się u dealera i okazało się, że to już zupełnie co innego. Fakt, skrzynia preferuje jazdę eco i delikatne przyspieszanie, przyspieszanie w średnim tempie jest mniej przyjemne. Dlatego jak mam pojechać szybciej to od razu przechodzę na chwilę na 5-6 tys. obrotów - tutaj dźwięki nie dają się tak we znaki.
Miękko i bezpiecznie. Trudno na coś narzekać, ale i coś specjalnie wyróżnić. Jest tak jak powinno być. Do tego odgłosy z przejeżdżania przez dziury bardzo dobrze filtrowane.
Trochę za długi przód, łatwo o coś zawadzić (jak kiedyś w Peugeocie 407). Bardzo niskie zawieszenie: 135 mm to zdecydowanie za mało jak na polskie krawężniki. Przedni zderzak i osłona silnika już pokancerowane.
Nic mi nie przychodzi do głowy, jest tajk jak powinno być.
Brak Apple Car Play/Android auto. Dla mnie największy minus tego samochodu.
Wydajna klimatyzacja z trzeba poziomami nadmuchu, bardzo dobrze.
Ogólnie w porządku, z jednym wyjątkiem: stopy pasażerów z tyłu lekko dotykają spodu przednich foteli (zawsze mam opuszczony fotel do samego dołu. ale to pierwszy samochód, gdy takie zjawisko występuje).
W odóżnieniu od większości komentatorów nie znajduję tu powodów do narzekania. Szumy z lewego lusterka są, ale pomijalne. Odgłosów z nadkoli też nie słyszę.
Spalanie jak na te osiągi bardzo niskie. Koszty ubezpieczenia dużo wyższe niż w przypadku moich poprzednich samochodów (pakiet za pierwszy rok ponad 6 tys.).
Płaciłem głównie za silnik i skrzynię, stąd przełknąłem wysoką cenę. Tutaj Corolla kładzie konkurencję na łopatki. Gorzej z samą jakością wykończenia. Przyzwyczaiłem się do standardu VW. Trochę razi jakość wykładziny na podłodze bagażnika, gdzieś pod fotelami widziałęm niewykończoną wykładzinę, brak flokowania w schowkach...
Przejechałem 10 tys. km, póki co spokój.
Brak, za niski przebieg, ale to Toyota, nie spodziewam się problemów - po to ją kupiłem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW [l/100km]

6,2