Ocena kierowcy - Toyota Hilux VII Podwójna kabina

robert19-19@tlen.pl, 15 lat temu
Silnik 2.5 D-4D 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Toyota Hilux VII Podwójna kabina 2.5 D-4D 120KM 88kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Sprawność w ciężkim terenie, jazda w błocie, wodzie, śniegu. Funkcjonalność i użyteczność
Auto dużo jeździ w terenie i z obciążeniem przyczepa ok 3 tony jak i ładunkiem dochodzącym niekiedy do 1 tony. Jest to auto do pacy proste mocne i niezawodne więc nie można porównywać do tzw SUVów ja jestem jak najbardziej zadowolony. Samochód naprawdę dobrze sobie radzi w trudnym terenie tylko trzeba odpowiednie opony mu włożyć. Jest to naprawdę fajna bryka, wszędzie wjedzie wszystko przewiezie, wszystko pociągnie.
Do 120 KM dokupiłem chipa i mam 140 KM na to auto w zupełności wystarczy spokojnie ciągnie 3 tonową przyczepę.
bez uwag. wszystko ok.
Wszystko chodzi lekko i precyzyjnie jak na tak spore i ciężkie auto.
Siedzi się wyżej przez co wszystko doskonale widać, trochę trzeba wyczuć tył bo to długie auto, ale zawsze można kupić wersję z czujnikami :)
Proste duże przyciski, wszystko pod ręką, tak jak powinno być w terenówce.
Wszystko działa ok, jest dodatkowe ogrzewanie silnika, które można włączyć przy dużych mrozach i silnik w kilka minut jest rozgrzany, dobre rozwiązanie gdy musimy z rana w zime ruszać z przyczepą lub większym ładunkiem.
Dla 5 dorosłych osób spokojnie wystarcza nawet na długie trasy(podwójna kabina), ale w takim aucie musi być jeszcze paka:)
Nie jest najlepsze ale to auto do pracy i jak na pick upa jest dobrze, jeżdzę niekiedy po ok 800 km/dobę i nieczuję z tego powodu większego dyskomfortu.
Spalanie jak na takie auto całkiem przyzwoite, bez ładunków i przyczep spokojnie mieści się poniżej 10 litrów, przy oszczędniej jeździe nawet w mieście można się zmieścić ok 10 l. Ceny w serwisie podobne jak u konkurencji a wszystko na najwyższym poziomie, serwis bardzo dobry(Toyota-Olsztyn)
Ja kupowałem jeszcze przed obniżeniem cen przez Toyote, po tej obniżce myślę że Hilux jest jednak najrozsądniejszym wyborem na naszym rynku.
Po 50 tyś i 1,5 roku użytkowania w ciężkich warunkach nic się nie dzieje, raz nawet przejechałem przez jezioro tak że miałem pół kabiny wody i nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D-4D 120KM 88kW [l/100km]

8,8