Ocena kierowcy - Toyota Paseo II Coupe

mario, 12 lat temu
Silnik 1.5 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Toyota Paseo II Coupe 1.5 16V 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Małe auto, bardzo dobra widoczność, nie ma problemu z przeciskaniem się pomiędzy autami, bez problemu parkowanie w miastach, małe spalanie
Inne : skrzynia biegów
Silnik : olej
Bardzo dobra auto dla 1 lub 2 osób. W wakacje bez trudu można dotrzeć gdziekolwiek zabierając bez trudu bagaż, którego wbrew pozorom mieści się sporo. Kupiłem to auto z myślą o dojazdach do pracy pomiędzy miastami i na wyjazdy na weekend/wakacje dla 2 os. Sprawdza się w takiej roli doskonale. Dobre przyspieszenie w mieście, na trasie trochę brakuje mocy, prędkość \"ekonomiczna\" na trasie to 120 km/h
Silnik idealny na miasto, elastyczny na biegach I-III, na trasie trochę brakuje mocy ale jest ok. Poza tym na takim przebiegu zaczynają się problemy z olejem powyżej 3,5 tyś. obr. (prędkość na V >120 km/h).
Po 220 tyś. mam problem z V, lewarek rusza się gdy dodaje/ujmuje gazu - ogólnie diagnoza u specjalisty jest taka, ze skrzynia jest do wymiany ale przejechałem na niej od tamtego czasu 20 tyś. i nic się nie dzieje. Koszt skrzyni z wymiana to ok. 1000 zl.
Uratował mnie z kilku nieprzewidzianych sytuacji na śliskiej/mokrej drodze. Nie mam porównania do innych aut ale jestem mu wdzięczny. Auto dobrze wychodzi z poślizgów, trzyma się drogi, nie ma problemu ze stratą przyczepności.
Bardzo dobra widoczność (szyba, lusterka boczne). Gorzej jest ze światłami mijania, są kiepskie.
Wszystko jest na swoim miejscu, nie mam żadnych zarzutów, dostępny schowek, z tyłu na siedzeniu pasażera kieszeń na mapy, miejsce na kubek (:
Jest tylko nawiew, w zimie jest wystarczający, w lecie niezbyt. Rekompensatą jest zdejmowany/uchylny dach.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera jest ok, dla pasażerów z tyłu porażka, ale można w mieście znieść tą niewygodę. Z tyłu miejsca jedynie dla osób poniżej 160 cm wzrostu. Sam mam 183 i siedzę na kanapie \"po przekątnej\".
Nie przeszkadza mi to ale auto nie jest za ciche ale nie przeszkadza w jeździe.
Bardzo dobre spalanie na trasie, w mieście 7-7,5 ltr.
Za małe pieniądze można dostać super auto do jazdy w mieście czy na trasy do 700 km/dziennie
Z drobiazgów naprawdę nic się nie sypie.
Przez 3 lata, od czasu zakupu (stan silnika 190 tys.) nie bylem zmuszony do wymiany czegokolwiek z poważniejszych części - wymiana jedynie filtrów, płynów eksploatacyjnych, wycieraczki (: itp.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 90KM 66kW [l/100km]

Toyota Paseo II Coupe