Lista ocen Toyota Prius IV Hatchback (3) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Hatchback 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Przede wszystkim jak dotąd koszty są przewidywalne. Okresowy serwis co 15tys. za z góry znaną kwotę. Do tej pory nic się nie zepsuło, wymienione raz tarcze i klocki z tyłu, dwa razy wycieraczki szyb. Tapicerka jasna, raz w roku trzeba ją uprać, ale nie brudzi się jakoś szczególnie łatwo i łatwo się pierze, jest trwała. Duży plus jasnej tapicerki i deski, to, że latem samochód na słońcu o wiele mniej się nagrzewa. Ciemna tapicerka brudzi się...
~Jaazy
Hatchback 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Dziwna sprawa, ale nowy Prusak mniej spala mi jadąc spokojnie po mieście po pracy (~15km w jedną stronę, spod miasta + kilka świateł po drodze) niż jadac w trasie na autostradzie. Pewnie kwestia predkosci. Minimalne spalanie na odcinku 50km wyniosło 3,5 litra na 100 km. Średnio nieco koło 4,1, ale ja jeżdże eco. Dałem do testów auto znajomym i normalna osoba spala koło 5 litrów, a jak chce się troszkę depnąć to koło 6l - i tak super.
~OkPPeter12f
Hatchback 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Na razie leje tylko benzynę i robię kolejne tysiące kilometrów. Dwa przeglądy w ASO za mną - jeden za 680 drugi za 1050 zł. Auto ma jeszcze 2 lata fabrycznej gwarancji, dodatkowo 10 lat gwarancji na układ hybrydowy i akumulatory (pod warunkiem wykonania co roku testu hybrydy – koszt w ASO 200 zł). Jeszcze w kwestii spalania - tak jak pisałem wyżej, średnia z ponad 50 tys - 4,5. Dla mnie rewelacja!
Toyota Prius IV Hatchback