Lista ocen Toyota RAV4 III MPV (106) - Widoczność

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~killer
MPV 2.4 i 16V VVT-i 170KM 125kW
Raczej dobra. Nie mam specjalnych kłopotów z parkowaniem. W mojej wersji nie ma czujników parkowania. Początkowo chciałem założyc - znalazłem sporą ofertę tanich i niezłych czyjników, ale w końcu się rozmyśliłem. Nawet nie zxe względu na kasę. Szkoda mi było dziurawic zderzak , a przy parkowaniu dośc dokładnie m ożna określic koniec samochodu.
~mkiwala@o2.pl
MPV 2.4 i 16V VVT-i 170KM 125kW
Lewy słupek przedniej szyby jest dość szeroki i skutecznie zasłania mniejsze auta i ludzi, trzeba niestety uważać. No i wysoko umieszczone szyby boczne i tylne powodują, że trzeba delikatnie i z uwagą manewrować na parkingach. Niestety w wypadku wersji amerykańskiej brak opcji czujników parkowania.
~Paweł
MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
Do przodu i na boki ok. Ponieważ siedzi się wysoko nie ma problemu. Za to do tyłu jest mocno ograniczona. Czujniki cofania są konieczne i ratują tu trochę sytuację. Jednak powinny mieć zobrazowanie a nie tylko sygnał dzwiękowy. Myślę że wersja z kamerą cofania jest najlepszym rozwiązaniem.
~Pawel1980
MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
Uwazam ,ze fakt przebywania wyzej od osobowek podobnie jak w tirach daje znacznie lepsza widocznosc podczas jazdy a szczegolnie kiedy pada deszcz.Z czujnikami parkowania mozna sie wszedzie na wstecznym wcisnac.Duze lustra przednie takze rewelacyjnie uprzyjemniaja jazde i daja poczucie bezpieczenstwa.
~Andrzej
MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
Wysoko się siedzi, dlatego do przodu i na boki super. Do tyłu niestety niewiele widać - zasłania koło na tylnej klapie. Przez to raz uderzyłem (na szczęście lekko) w słupek, taki 60cm wysoki. Czujniki, które dostałem jako gratis przy zakupie (jakieś badziewie) nie zadziałały...
~Sebastian Łódź
MPV 2.0 i 16V 152KM 112kW
Pozycja za kierownicą inna niż w osobówce. Siedzi się wyżej, lusterka boczne mają powierzchnię jak w autobusie za to duży plus. Czujniki parkowania pomagają bardzo. Jak w każdym SUV-e tylne słupki szerokie i widoczność w ich kierunku słaba.
~Taylor
MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
Kiedy sie siedzi sie wyzej mamy lepsza widocznosc,szczegolnie w deszczu.Tyl wiadomo - ciezko okreslic co mamy pod zderzakiem jednak na czujnikach i olbrzymich zwierciadlach nawet w Paryzu spokojnie parkowalem na wstecznym.
~teodor
MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
siedzi się wysoko, wszystko widać szybciej, łatwiej wyprzedzać albo zrezygnować z wyprzedzania. Z tyłu czujniki załatwiają sprawę, i tak gdyby nawet tam była szyba do podłogi to nie łatwo by było parkować tyłem
~Tommy73
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Siedzi się wysoko, w pełni elektryczny fotel kierowcy pozwala znaleźć optymalną pozycję, ponadto duże lusterka boczne i czujniki parkowania pozwalają sprawnie się poruszać w ciasnych przestrzeniach.

Usterki Toyota RAV4 III

Toyota RAV4 III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Ewa
MPV 2.0 i 16V 152KM 112kW
Widoczność, to jedna z niewielu rzeczy w tym samochodzie, do której naprawdę nie można się przyczepić. Duże lusterka zapewniają dobrą widoczność nawet podczas jazdy z przyczepą do przewozu koni.
Toyota RAV4 III MPV