Ocena kierowcy - Toyota RAV4 III MPV

pkar, 11 lat temu
Silnik 2.4 i 16V VVT-i 170KM 125kW
Rok produkcji 2007
Toyota RAV4 III MPV 2.4 i 16V VVT-i 170KM 125kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Sporo mocy, zero problemów i stosunkowo dobra ekonomiczność. Świetnie też pracuje na gazie.
Świetne auto dla każdej rodzinki. Na trasie wygodne i niezłe w prowadzeniu w mieście zadziwiająco zwinne. Można się trochę pobawić w delikatnym terenie. Jak dla mnie spełniło wszystkie oczekiwania.
Bezproblemowo, oleju nic nie ubywa a przy wymianie zleciał naprawdę czyściutki. Mocy jest całkiem sporo, dla rodziny z dzieckiem rzekł bym że aż nadto...
Zero problemów - jedyny minus(i dlatego tylko ocena dobra) - cztery biegi - pewnie jak by miał 5 spalał by mniej na trasie. Al jak ktoś jeździ do 120km/h to niema wpływu dopiero tak koło 160 obroty są zdecydowanie przy duże i wtedy przydał by się dodatkowy bieg.
nie mam zastrzeżeń choć muszę powiedzieć, że po przesiadce z kompakta trochę bardziej trzeba uważać na zakrętach(jednak wyższa buda robi swoje)
Przód boki rewelacja - tył trochę gorzej - mam wbudowaną navi i rozważam zamontowanie kamery cofania.
Jeśli chodzi o schowki uchwyty i inne tego typu duperele to naprawdę jestem mile zaskoczony, szczególnie bagażnik i jego funkcjonalność robi wrażenie na wszystkich moich znajomych
Działa bezproblemowo
Pasażerowie uwielbiają możliwości regulacyjne tylnej kanapy
To chyba największy mankament - jak dla mnie. Wyciszenie raczej przeciętne - zastosowanie dobrych oponek trochę poprawiło sytuację ale problemem jest \"średnio\" opływowy kształt budy co przy dużych prędkościach generuje sporo szumów.
Autko zagazowane więc narazie na ekonomię nie narzekam, jak żona prowadzi to tak 11 l jak ja jadę to 14 l (trasa) w mieście 15-16
Toyoty do tanich nie należą ale przed zakupem porównywałem do vitary(odrzucone ze względu na design - żonie się nie podobało) i CRVki( zdecydowanie droższa od toyki). Wybrałem RAVke i puki co jestem zadowolony. Po zainstalowaniu LPG (firmy BRC) jeździ się całkiem ekonopmicznie
jak dotąd wzorcowo - wszystko świetnie działa
jak dotąd wzorcowo - wszystko świetnie działa