Ocena kierowcy - Toyota RAV4 III MPV

Toyota RAV4 III MPV 2.4 i 16V VVT-i 170KM 125kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomia z wystarczającą mocą i kulturą pracy
Przeniesienie napędu : Płynność i elastyczność
Zawieszenie : Sztywne i stabilne
Samochód niezwykle uniwersalny. Na dalekie wyjazdy i do sklepu na zakupy; na asfalt i na drogi nieutwardzone; świetna na nieodśnieżone zimą drogi; po złożeniu foteli pracuje też za bagażówkę a mi służyła jako tymczasowy kamper do spania. Naprawdę po 7 latach eksploatacji mogę powiedzieć, że nigdy się na niej nie zawiodłem. Jazda na LPG + niezawodność ravki = tania eksploatacja. Nic więcej nie potrzeba.
Silnik wystarczająco mocny. 170 koni robi swoją robotę. Dobrze znosi LPG. Spalanie gazu takie jak benzyny ok. 11 l/100 KM.
Przyjemna w użytkowaniu. Bardzo płynnie przełącza biegi.
Auto dość sztywne. Dobrze zachowuje się na nierównościach i wertepach. Precyzyjne prowadzenie układu kierowniczego.
Miałem kiedyś o połowę młodszego mercedesa który rdzewiał na potęgę. W ravce po 16 latach dopiero cokolwiek można zauważyć.
Widoczność jest wystarczająca na wszystkie strony. Wiadomo, że lepiej gdyby jeszcze była kamera i czujniki ale to nie w tym modelu.
Wszystko jest na swoim miejscu. Wygoda i komfort. Duża liczba schowków.
Bardzo szybko i sprawnie działająca klimatyzacja i ogrzewanie
Dużo miejsca dla wszystkich pięciu pasażerów. Dla 6 i 7 pasażera przewożonego okazjonalnie jest znośnie na krótkich trasach. Ogromna ilość miejsca w bagażniku - wersja USA jest 30 cm dłuższa co widać wyraźnie.
Nie jest to limuzyna. Szum powietrza słychać co jest związane z aerodynamiką. Silnik dobrze wyciszony.
Lać LPG i jeździć za grosze! Wystarczy tylko pamiętać o terminowych wymianach oleju i filtrów. Poza normalnie zużywającymi się elementami jak klocki, czy elementy zawieszenia przez cały czas użytkowania nie musiałem nic dokładać.
Czasem warto trochę więcej zainwestować na początku, żeby bezproblemowo jeździć wiele lat. Finalnie uważam że był to najlepszy wybór.
trudno się do czegoś przyczepić
Żadnych poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 16V VVT-i 170KM 125kW [l/100km]