Ocena kierowcy - Toyota RAV4 IV MPV Facelifting

zientar, 6 lat temu
Silnik 2.5 Hybrid 197KM 145kW
Rok produkcji 2017
Toyota RAV4 IV MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Generalnie fajne auto, ale jest w nim kilka sprzeczności. Niby prawie pełna opcja ale brakuje kilku rzeczy jakie są standardem w samochodach najniższych klas (brak podświetlenia przycisków lusterek i otwierania szyb, brak podświetlenia schowka). Najgorszą rzeczą jest mały bak paliwa. Wchodzi do niego 45 litrów paliwa (tyle się wlewa na stacji), na trasie okazuje się iż autem średnio robimy ok. 500km.
Cały układ jezdny daje 197km mocy. Niestety tego nie czuć. Silniki elektryczne są moim zdaniem za słabe. Jednak jest nieźle i autko przyjemnie się zbiera. Z drugiej strony liczyłem na więcej mocy.
CVT, mi to nie przeszkadza. Czasem zawyje, jednak jest mi to obojętne.
Czuć masę samochodu. Na zakrętach buja. Jadąc Rav4 masz wrażenie iż jedziesz czołgiem. Napęd 4x4 jest słaby. Jeśli szukasz auta z mocnym 4x4 to odpuść sobie hybrydę rav4
Jak na razie nie mam uwag.
Wszystko widać, kamera cofania i czujniki robią swoje. Na + bardzo duż elusterka.
Wszystko spoko ale brak podświetleń niektórych guzików w aucie za 160 tyś zł to jakaś paranoja ;-)
W zimie mam wrażenie iż słabo auto grzeje na nogi.
Brak uwag.
Jest nieźle jednak minimalnie za głośno. Ale Suvy tak już chyba mają.
Jak na razie trudno coś napisać bo auto nowe.
W tej cenie można kupić Tigiana z 180KM, albo Tucsona. Moim zdaniem Toyota jest największa, ma największą moc i najmniej spala.
Podobno w hybrydzie nie ma się co psuć. Zobaczymy. Jak na razie bez uwag.
brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Hybrid 197KM 145kW [l/100km]