Ocena kierowcy - Toyota RAV4 IV MPV

Qaz, 8 lat temu
Silnik D-4D 125 124KM 91kW
Rok produkcji 2015
Toyota RAV4 IV MPV D-4D 125 124KM 91kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Generalnie niby jest OK, ale moje subiektywne odczucie jest takie, że mam do czynienia z autem za co najwyżej 80k PLN, a nie grubo ponad 100k. Z zewnątrz wygląda na kawał solidnego SUV-a, a w czasie jazdy sprawia wrażenie plastikowo-kartonowego pudła na kołach. Bałbym się wybrać tym autem w teren, bo wydaje mi się zbyt delikatne. Toyota chyba do perfekcji opanowała stosowanie tzw. "cost savingu". Ja przynajmniej dostrzegam to na przykładzie mojej RAV4.
Tu z kolei całkiem pozytywne wrażenia. Po tym co się naczytałem przed zakupem samochodu o ty silniku, to jestem pozytywnie zaskoczony. Moc wystarczająca do sprawnego wyprzedzania i przyzwoita kultura pracy. Jadąc 140 km/h autostradą większy hałas powoduje szum wiatru, silnika prawie nie słychać
Tak sobie, niczym szczególnym się nie wyróżnia.
Jeżdżę raczej spokojnie, wiec dla mnie jest OK. Do szybkiego pokonywania zakrętów raczej się nie nadaje.
O.K.
Generalnie jest OK, ale jest kilka irytujących drobiazgów, np. brak schowka na okulary, brak gniazdka 12 V dla pasażerów tylnej kanapy, nieoświetlony schowek przed pasażerem itp.
Na razie jest OK. Zobaczymy, jak latem brak nawiewów dla pasażerów tylnej kanapy (swoją droga to żenada w tej klasie) wpłynie na skuteczność klimatyzowania wnętrza.
Miejsca jest bardzo dużo - w mojej ocenie więcej niż np. w Volvo XC 60, które też brałem pod uwagę przy wyborze samochodu.
I tu jest pewien problem, bo o ile wyciszenie silnika jest wystarczające, to w czasie przyspieszania i hamowania słychać jakieś dziwne odgłosy, jakby jakieś tarcie plastików, przelewanie się płynów (paliwa w zbiorniku?) Nie wiem, w serwisie powiedzieli, że wszystko jest w porządku. Mnie to trochę irytuje, ale chyba będę musiał się przyzwyczaić
Trudno powiedzieć, ale średnie spalanie (6 l/100km) mnie satysfakcjonuje.
Moim zdaniem auto zdecydowanie za drogie w stosunku do tego co oferuje.
Na razie nic.
Na razie nic.