Ocena kierowcy - Toyota RAV4 IV MPV

RAFFOUR, 9 lat temu
Silnik D-4D 125 124KM 91kW
Rok produkcji 2014
Toyota RAV4 IV MPV D-4D 125 124KM 91kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jak na suva dobrze się trzyma drogi a przede wszystkim w zakrętach i spalanie jest ok
Jest dość pojemny a o to mi chodziło wygodne fotele dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów dość dobra widoczność .Jednak w stosunku do samochodów europejskich można by powiedzieć ze Toyota jest jakieś 10 lat do tyłu.
Jak na swoją moc i gabaryty auta silnik daje rade w szczególności przy większych prędkościach.Nie ma co narzekać , jak komuś mało niech kupi silnik o większej mocy a niech nie wylewa tu swoich żali ze mu mocy brak
Skrzynia jest precyzyjna biegi wchodzą dobrze chodź trzeba nimi dużo wachlować i pierwszy bieg podczas jazdy może za zgrzytać gdy auto w ruchu (brak chyba synchronizatora pierwszego biegu)
To chyba największy plus tego auta zawieszenie jest dość sztywno zestrojone jak na tego typu auto ale to dobrze bo łuki można pokonywać z większymi prędkościami
Widoczność jest dobra we wszystkich kierunkach a z tyłu pomaga kamerka
Ogrzewanie działa ok w szczególności na AUTO . Klima nie powiem bo nie jezdziłem.
Miejsca dużo dla kazdego
Jest ok wiadomo wraz z prędkością rośnie hałas ale w którym aucie jest inaczej
Małe spalanie jestem pod tym względem bardzo zadowolony i mam nadzieje ze się takie utrzyma gdyż dopiero mamy 1100 km przejechane.
w przypadku tego auta mam nadzieje że zapłaciłem za bez awaryjność przekonam się później. Szczegóły ale jednak drażnią brak podświetlenia guzików od szyb ,lusterek USB, zapalniczek w schowku trzeba szukać z latarka w ręku szkoda ze gratis nie dali do auta , brak nadmuchu na tylny rząd siedzeń brak gniazd zapalniczek z tyłu ale z kolei z przodu są dwie . Mam wyświetlacz Toyota Touch 2 nie działa MIRROR LINK xenony mogły by byc BI XENONAMI
Na razie brak chyba ze nadmiar oleju silnikowego o około 1cm na bagnecie to usterka na servisie toyoty mi powiedziano ze mam się cieszyć bo na ogół jest go za mało i nie upuścili mi go do prawidłowych wskazań bagnetu .Jako że nie trzeba servisować auta na gwarancji w autoryzowanej stacji by gwarancji nie stracić byłem tam pierwszy i ostatni raz . Wszystko dzięki tzw. GVO, czyli dyrektywie Komisji Europejskiej zezwalającej m.in. na dokonywanie przeglądów okresowych w warsztatach nieautoryzowanych.
Brak i oby tak dalej

On - zużycie paliwa dla silnika D-4D 125 124KM 91kW [l/100km]