Lista ocen Toyota RAV4 V SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW 2019-2022 (41) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleksander
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Są nawiewy z tyłu. Osobiście klimatyzację ustawiam w tryb eco. Nie lubię mocnego nadmuch. Nie zauważyłem jakiś braków zarówno w schładzaniu jak i ogrzewaniu kabiny. Ogrzewanie niestety działa klasycznie a więc wymaga pracy silnika. Nawet w RAV plugin działa to w ten sposób. Także nawet jak baterię są w pełni naładowane to będzie działał silnik. Instalacja pompy ciepła spowodowały by pewnie nieakceptowalną cenę. Klimatyzacja działa za to na...
~Artur
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Auto bardzo szybko łapie temperaturę, także nie ma problemu. Grzana kierownica i fotele umilają poranek. No i podgrzewane wycieraczki przednie to hit. Zaszroniona szyba rano to jakieś pół minuty i można jechać. Klima w lecie jeszcze nie mam opinii. Ale raczej powinno byc ok. Wzglednie małe okna i przyciemniane szyby powinny pomóc. A pro pous. Przednia i przednie boczne szyby mają odcień taki leciutko żółtawy. Hmm... pierwszy raz coś takiego...
~Paulina H.
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Średnio jestem zadowolona. W deszczu nic nie widać w lusterkach- trzeba włączyć ogrzewanie szyby, żeby działało też na lusterka, a i to z marnym efektem. Nie wiem po co zrobili 2 tryby ogrzewania przednich foteli. Myśleliśmy, że low to chłodzenie, a okazało się, że ogrzewanie. High tak samo.
~gregpaw
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Nie wiem jak to zrobili ale grzeje praktycznie po 30 sekundach... Auta poprzednie to crv, qasqai, a6 allroad, 2 mercedesy - wszystkie razem nie mogą się równać. Jest zima więc chłodzeniem się nie przejmuję ale jeśli jest choć w połowie tak sprawne jak ogrzewanie- to pięknie - niczego więcej nie oczekuję.
~Artur
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Same plusy - w chłodne dni nagrzewa się bardzo szybko, w gorące dni dość sprawnie schładza, nie czepiałbym się. Podgrzewana przednia szyba i podgrzewanie kierownicy zimą wspaniała sprawa. Szkoda tylko , że kierownica nie jest ogrzewana na całym obwodzie wieńca. Może tak ma być?
~Darek
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
W trybie eko w zimie parują szyby, a zwłaszcza z tyłu. Ogrzewanie i wentylacja przednich foteli bardzo dobra. Brakuje wentylacji drugiego rzędu foteli. Brakuje wentylacji ze słupka w drugim rzędzie, w środkowym tunelu to za mało.
~Kris
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Klima latem sprawuje się dobrze. Za to ogrzewanie zimą jest słabe, bo hybryda potrzebuje sporego dystansu na rozgrzanie silnika. Zatem jeśli będziesz jeździć na małe dystanse w mieście - miej ciepłe ubranie
~Roman
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Działa wydajnie, fajnie ze ma tryby eco/normal/fast. Nie mam problemów z parującymi szybami w zimie lub temperaturą w lecie (również Chorwacja, Włochy - było ok)
~Konrad
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Klimatyzacja szybko schładza samochód. Ogrzewanie - w zimie chwilę trwa zanim poleci ciepłe powietrze. Podgrzewana kierownica i siedzenia. Miły bonus- podgrzewana przednia szyba.
~Knychu
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Skuteczne, ale nadmuch mógłby byc silniejszy - chociaż w tym szaleństwie chyba jest metoda, bo nagrzewa i chłodzi się momentalnie, nawet nie wiem jak to robi.
Toyota RAV4 V SUV