Lista ocen Toyota Starlet III (82) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DAVEO84
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Wszystko zależy od stanu technicznego. Niestety, powszechna opinia o magicznych, nie psujących się samochodach japońskich, nie zawsze znajduje potwierdzenie w faktach. Ja kupiłem auto w dobrym stanie, od 45 letniego faceta, drugiego właściciela, który najwidoczniej był dobrym użytkownikiem tego samochodu, ponieważ dbał o niego. Mam ten samochód od 5 miesięcy, więc niewiele mogę napisać na temat cen części, ponieważ wymieniłem tylko rozrząd i...
~S1S
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
przy oszczednej jezdzie da rade zejsc ponizej 7litrow na setke w miescie co jest b.dobrym wynikiem. krecac silnik na kazdym biegu do odcinki auto spala jakies 10-11litrow benzyny w miescie co jest wynikiem rewelacyjnym, dla porownania inne auta z silnikami 1.1-1.4 ktorymi jezdzilem a ktorych wlasciciele zarzekali sie ze przy ostrej jedzie nie spala im wiecej niz 9litrow po mojej jezdzie spalaly w granicach 15L!!!! ceny napraw <--- to jakis...
~thomb
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Jeżdżę głównie poza miastem (ok.80-85%) i na takich trasach (przy prędkościach do 90) spalanie jest bardzo przyzwoite. Troszkę gorzej powyżej 100 i w mieście. Większość części jest w przyzwoitych cenach i można dostać dobre zamienniki bez przepłacania. Auto jest prostej konstrukcji i praktycznie bezawaryjne, więc i koszty eksploatacyjne są niskie.
~Sofka
Hatchback 1.3 16V 82KM 60kW
W naprawdę ekonomicznej jeździe na trasie spaliła 5,5 l/100 km. Cóż więcej pragnąć. W miejskiej jeździe pali od 1 l/100 km do 1,5l/100 km więcej niż na trasie. Samochodzik jak na razie się nie zepsuł, jedynie jego felerem jest pęknięty kolektor, który należy wymienić i którego cały czas poszukuję. Nic więcej do naprawy nie miałam i nie mam.
~lnesler@fmlogistic.pl
Hatchback 1.3 16V 82KM 60kW
Czytałem wcześniejsze komentarze. Nie wiem jak to się dzieje ale mi Starletka nigdy nie spaliła więcej niż 8 litrów. Na trasie 6 l - do 140 km/h. Przeglądów nie robię w serwisie tylko u znajmego. Części jeszcze żadnej nie kupiłem więc nie znam cen. Części eksploatacyjne (filtry, pasek rozrządu) takie jak u konkurencji (nie kupować w ASO).
~RoadRunner
Hatchback 1.3 16V 82KM 60kW
zużycie paliwa to ok. 6-7l w mieście, i to przy oszczędnej jeździe. Zawsze staram się jeździć ekonomicznie (redukowanie biegów przy hamowaniu, zmiany przy 2,5 tyś obrotów, dotaczanie się na luzie do skrzyżowania by przy zmianie świateł wrzucić 2ke i płynnie jechać), także raczej mam bliżej 6ki niż 7mki. Na trasie to ok.5-6l
~WoYo albo Massi - jak kto woli :)
Hatchback 1.3 16V 82KM 60kW
Spalanie w mieście przy dynamicznej jeździe na poziomie 7.5L/100km. Ja na pełnym baku (35L) robie w mieście około 420-450 km. W trasie spokojnie można zejść do 5,5L/100km przy jeździe rzędu 90-100 km/h. Autko jest naprawde bezawaryjne. Ja wykonuję przeglądy w nieautoryzowanej stacji i są to naprawdę niewielkie koszty.
~Jimmy
Hatchback 1.5 D 55KM 40kW
Na orginalnych kołach autko paliło średnio 4.2- 4.5 (jeżdrzę szybko) po założeniu 165/70 R14 na trasie 1900km(w/g map google bo licznik źle pokazuje), 3 osoby + bagaż prędkość 150km/h spalanie 4.051L/100km generalnie w normalnej jeździe miasto i okolice mieszczę się w 4L, trasa do 120km/h średnio 3.6L
~wito
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
No tutaj nie ma sobie równych. Nie wiem czy to wada czy zaleta, ale lekkie obchodzenie się z gazem na dłuższych trasach chyba nie bardzo ma sens, jeśli przy zdecydowanie bardziej dynamicznej jeździe weźmie dosłownie odrobinę więcej paliwka.Słowem: oszczędnie czy nie, między 5,5 a 6,5 na 100 km musi wziąć.
~starletti
Hatchback 1.3 16V 82KM 60kW
zuzycie male, po miesice poprzedni wlasciciel sie wyrobil do 5,5 l (!) natomist ze mna pali od 6-9 pomiesice, zalezy od tego jak sie uzywa gazu;) autko jest żwawe i kiedy trzeba pokaze vectrze co potrafi...mimo wszystko 10 l przy ostrej jezdzie to jest nic w porownaniu z innymi, osobiscie uzywam benzyny 95