Lista ocen Toyota Starlet III (93) - Silnik

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~green20000@gmail.com
Hatchback 1.3 16V 82KM 60kW
Jak na tak mala pojemnosc, silnik sprawuje sie bardzo dobrze. Potrzebne sa wieksze obroty zeby zaczal sie dynamicznie krecic i fajnie przyspieszac. Elastycznosc dobra, ale na wyzszych obrotach. Ten silnik lubi wysokie obroty i nie trzeba sie ich bac.
~kospaco@wp.pl
Hatchback 1.0 54KM 40kW
Mały silniczek, niechętnie się zbiera. Jak zimny, to narowisty. Lecz jak złapie temperaturę to jeździ. Dobra elastyczność. Odpala "od kopa" nawet w największe mrozy, ale: trzeba mieć sprawny ukł. zapłonowy (rozdzielacz, przewody, świece, akumulator).
~RoadRunner
Hatchback 1.3 16V 82KM 60kW
Silnik pracuje równo na obrotach i jest bardzo dynamiczny (z tego względu był często tuningowany w UK i Japonii. Ostatnio zaczął brać trochę oleju. No cóż, ma ponad 180 tyś zrobione więc nie mogę za bardzo narzekać.
~maciej18as@interia.pl
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Chciałem zwrócić uwage na niesamowit przyspieszenie jak na tę klase samochodu- ktoś napisał ze na 2 biegu osiągnął 100 km/h... ja dodam wiecej > 115 !! i jeszcze nie było odcięcia paliwa!! jest to swego rodzaju ewenement :)
~mmgic
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Silnik działa bardzo dobrze, nie ma z nim najmniejszych problemów. Zima lato, pali jak trzeba. Po 208 tys olej zmieniony na mineralny, sądzę że pare lat jeszcze pożyje, jest w miare dynamiczny.
~wiktor.marciniak@mondigroup.com
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
jak na tak małą pojemność auto przyspiesza rewelacyjnie często bez potrzeby redukcji biegu. założyłem stożkowy filtr powietrza dedykowany do tej pojemności i okazało sie że auto mniej pali.
~dersu_uzała
Hatchback 1.3 16V 82KM 60kW
świetna maszyna !!! stary 1990, wydląd niespecjalne, ale jaki to lew, sprytny, dynamiczny i oszczędny, na gazie 8,1l GAZU !!!! przebieg 166000 km, prowadzi się jak auto z końca lat 90-tych, naprawde polecam
~WoYo albo Massi - jak kto woli :)
Hatchback 1.3 16V 82KM 60kW
75 koni jak na takie małe auto wystarcza w zupełności. Samochód zrywny i dynamiczny. Toyotka lubi się kręcić wysoko :) Bierze troche oleju ale na jedną wymianę oleju dolewam może 0,2- 0,5L Tak więć prawie nic.
~bandziorek
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
silnik jest git, gdy go wlanczam jak jest zimny to tylko 3 sekundy chodzi na duzym obrocie a pozniej juz zwalnia i chodzi cichutko, nawet przy -25C nic nie zamarzlo i normalnie palil.siupel
~eR
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Silnik przy tak niskiej masie pojazdu nadaje mu dobrej dynamiki, jest oszczędny i cichy. Oprócz okresowych czynności serwisowych, nie wymaga żeby coś przy nim robić.