Ocena kierowcy - Toyota Yaris I

pbklipa@tenbit.pl, 20 lat temu
Silnik 1.0 i 16V 68KM 50kW
Rok produkcji 2003
Toyota Yaris I 1.0 i 16V 68KM 50kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Mam Yariskę od 15 lipca. Ogólnie dopiero mam niecałe 3kkm, ale sprawuje się dobrze. Szczególnie jestem zadowolony ze spalania. Jechałem na wakacje w Kotline Kłodzką i na trasie tam i po okolicy wyszło mi spalanie poniżej 5l/100 a jeździłem różnie (raz szybko a raz wolno - szczególnie za TIRami). Silnik dynamiczny, ale trochę głośny na wyższych obrotach - zresztą wszyscy moi poprzednicy to już zauważyli. Wad jak na razie nie widze, ale w przyszłym tygodniu czeka mnie gwarancyjne malowanie drzwi i dachu bo były skazy na lakierze i gdyby nie to że w bagażniku przypadkiem pod kołem dojazdowym znalazła się karteczka z zaznaczonymi miejscami (prawdopodobnie po kontroli w fabryce się zaplatała) to bym nic o tym nie wiedział). Prawdopodobnie będę chciał także wymienić uszczelkę tylnej klapy - przycięta przez zamek. Poza tym tak jak większość z Was pisze ceny w ASO są zabójcze, ale ja alarm montowałem w innym zakładzie i nie było żadnych problemów (mam na to maila z Centali w Wa-wie), że mogę montować gdzie indziej, tylko że oni zalecają swoje alarmy ale nie ma przeciwwskazań. Co jeszcze mogę dodać to to, że tankuję na Shellu i raz dopiero na Orlenie (być może dlatego miałem większe spalanie - nie wiem - zobaczymy za 600km :-). Aha teraz jeszcze kilka słów co do Salonów. Zgadzam się z niektórymi osobami co do obsługi. Byłem w 3 salonach - Katowice (miła obsługa, ale zawiedli mnie), Rybniku ( pani była niezorientowana w tym, że są tylko niemetaliki dostępne w kolorach (red, white) a chciała mi wcisnąć, że można kupić granatowy. Poza tym w Rynbiku mogłem dokładnie sobie autko obejrzeć - prawie z każdej strony ;-). Ale ostatecznie kupiłem autko w Bytomiu - gdzie także była miła obsługa, wszystko OK, no i to malowanie, które mnie czeka w przyszłym tygodniu - dostanę zastępczy wóz. Nie wiem czy miało to być w standardzie - ale dostałem dywaniki gumowe i pełne kołpaki - w folderze pisali o niepełnych kołpakach. A co do Katowic - to mieli mi dać znać, że można robić wpłatę na autko a facet się rozchorował i nikt nie zadzwonił i termin czerwcowy mi przemknął koło nosa, no i musiałem czekać do lipca. To by było jak na razie tyle uwag z mojej strony. Gdyby ktoś był zainteresowany pytaniami to piszcie na maila. Ogólnie TOYOTA YARIS jest SUPER.
Toyota Yaris I