Ocena kierowcy - Toyota Yaris I

Kanczet, 12 lat temu
Silnik 1.0 i 16V 68KM 50kW
Rok produkcji 2001
Toyota Yaris I 1.0 i 16V 68KM 50kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Uważam że samochodzik ogólnie super. Na liczniku jest 175.000 ale wiem że ktoś po drodze kręcił licznik a Toyota szacuje przebieg na ok 350.000 km. Poza alternatorem nigdy nic mnie nie zawiodło a jedyne co robiłem to wymiany eksploatacji podstawowej (filtry, oleje, świece, płyny). jedynym minusem tego autka jest to że troszkę słabo wyciszony i tyle :)
Układ elektryczny : niestety alternator przestał dobrze ładować i był do regeneracji
Ten nieszczęsny alternator nie pozwala mi dać najwyższej oceny.
Silnik pracuje równo i zaskakująco ładnie wkręca się na obroty.
Bardzo dobrze i lekko zmienia się biegi. Nigdy nie miałem z nią problemów.
Jedyne co wymieniłem to przegób ale to z mojej winy bo nie wymieniłem manszety tylko jeździłem z rozerwaną co spowodowało dużo szybsze zużycie przegubu
Widoczność dobra choć nie za duże tylne okienka nie pozwalają zaznaczyć opcji doskonale.
Wnętrze dość dobrze zagospodarowane. Liczne schowki czynią ten mały samochodzik dość funkcjonalnym
Auto dość szybko się nagrzewa co w zimę jest dość przyjemne bo krócej marznę ;) a w lato, no cóż. Za klimatyzację robią otwarte okna
Kierowca jak i pasażer mają dość dużo miejsca na nogi, fotele są bardzo wygodne. Tylna kanapa przesuwana daje dość duże pole manewru przestrzenią bagażnika szczególnie przy małych dzieciach.
I to jest jeden z naprawdę niewielu minusów tej Toyoty. Przy 80km/h zaczyna być dość głośno, ale ogólnie i tak nie jest najgorzej
Spalanie dość fajne, szczególnie w trasie. Jadąc 80 km/h dotarłem na miejsce może nie jak król szos ale za to jak szkot, bo spalanie faktyczne (nie ze wskazań komputera) było na poziomie 4/100 :)
Za rozsądne pieniądze można mieć ekonomiczne i niezawodne miejskie autko które daje wiele frajdy z jazdy.
Poza wspomnianym wyżej alternatorem i przegubem nic się nie psuje (oby tak dalej)
Żadnych poważnych usterek nie było

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 16V 68KM 50kW [l/100km]

5,9