Ocena kierowcy - Toyota Yaris I

Silnik 1.0 i 16V 68KM 50kW
Rok produkcji 2000
Toyota Yaris I 1.0 i 16V 68KM 50kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Twarde ale nie do zajechania
Karoseria : schodzi mi lakier bezbarwny
Samochód w 2018 roku tani 5500-6500zł, prosty jak budowa cepa, części tanie jak do seicento, pali malutko bo 5.5/100 koszty utrzymania niewielkie no i oc na poziomie 600zł. Prawdziwy samochód ekonomiczny, gniotsa nie łamiotsa
Silnik śmiga jak oszalały. Latam czasem po autostradach i naprawde da rade tym jeździć! Ale! Ten hałas w środku... masakra
W sumie precyzyjna ale... no zawsze jest ale. Chodzi twardo, ale miło wskakuje. Na poczatku mialem problem wbijać 5 ale to kwestia przyzwyczajenia. Czasem ciezko wchodzi 1 no i wsteczny- potrzeba 2 razy wysprzęglić. Sprzęgło pada podobno bardzo szybko. Sama skrzynia nie do zajechania choć trzeba co 45000km wymieniać olej
precyzyjny, trzyma sie zakretów jak małpa gałęzi. Wspomagania fajnie działa, ale przy jeździe powyżej 100km/h układ jezdny staje sie mało precyzyjny jakby były luzy na kierownicy których de facto nie ma. Zawieszenie sztywne jak cholera, nie do zajechania. Budą trzęsie na dziurach że jakby było otwarte okno to by mnie pewnie zdesantowało przez nie.
Samochód ma 18 lat i nie ma ani trochu rdzy. Cud! Muszę plebana wzywać bo to nie do wiary co sie dzieje. Karoseria twarda nie do zajechania. Części zamiennie karoserii taniutkie i łatwe w wymianie
Mały samochodzik, duże przednie szyby w drzwiach, tylne malutkie ale nigdy nie zdażyło mi sie w nie zaglądać. Lusterka duże, dobra widoczność
Wszystko jest pod ręką i nie mam z niczym problemu by sięgnąć po to. Plastiki tanie ale i samochód tani, krzesła jak taborety z oparciem pod kątem 90 stopni no ale cóż począć...
jest klima ale moim zdaniem nie wyrabia przy temperaturze 30 stopni w słoneczny dzień. Włączasz klime przy silniku 1.0 68KM i mocy brak... Nawiewy w zime bardzo późno grzeją mniej wiecej po 4km od odpalenia i ruszenia przy -15 stopniach.
Samochód niby 5 osobowy ale 4 moim zdaniem to max moze w nim podróżować. Jak siedzi druga osoba to czuć że silnik dostaje zadyszki bo za mało mocy
oh... masakra. 140km/h tym autem to udręka dla uszu. Polecam zakupić maty i filc do wyciszenia wnętrz. Za 1000zł problem z hałasem z głowy chociaż i tak bedzie głośno no ale nie aż tak
Bajka! pełen serwis, wymiania wszystkich płynów i świec oraz filtrów to 450zł. Na ten samochód nie dałem wiecej jak 1000zł na serwis i akcesoria a przejechałem 20000km
Moim zdaniem spoko sprawa że ten samochodzik mało kosztuje choć trzyma mocno cene. Plastiki twarde ale nie trzeszczą nie uginają się wiec jest dobrze.
W sumie wymieniałem tylko pompke spryskiwaczy, wycieraczki i klocki hamulcowe przednie i tylko tyle
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 16V 68KM 50kW [l/100km]