Ocena kierowcy - Toyota Yaris I

pszyrek, ponad rok temu
Silnik 1.5 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 2003
Toyota Yaris I 1.5 i 16V 106KM 78kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Autko idealne dla młodego rozsądnego mężczyzny, z niskim miesięcznym dochodem. Autko w tej wersji ładnie się prezentuje na drodze, przyjemnie się prowadzi, a jak trzeba to i powalczy z sebixami z BMW na światłach. Japończycy wykonali naprawdę kawał solidnej roboty, zresztą, to żadna nowość jeżeli chodzi o toyotki.. :))
Jak na tę wagę i wolnossącą jednostke to naprawde daje radę, przyśpieszenie ma naprawde przyjemne, z silnikiem nie ma żadnych problemów, oleju nie ciągnie, cud malina. Raz na jakiś czas zdarza mi się depnąć i aż się morda cieszy. : D
Jest twarda, wsteczny czasami ciężej wchodzi, no ale to jest mały gokart, trudno żeby było inaczej. Jeżeli chodzi o samo działanie to sprzęgło jest bardzo płytkie i cieżko mi się było na początku przyzwyczaić, ale jako tako do samej skrzyni nie mam żadnych zarzutów.
Prowadzi się ponad przeciętnie. Z daleka widzisz "Toyote Yaris" ~ nic ciekawego, w środku małego gokarta który przecina zakręty jak ta lala, nie mam porównania z samochodami sportowymi, ale osobiście uważam prowadzenie tego autka za bardzo dobre, trzyma się drogi, nawet wjeżdzając w kałuże. Jedyne co zauważyłem to to, że układ jezdny jest czuły na wszelkie nierówności na drodze, poza tym super. :))
Jak na 20 letnie autko to nie mam się do czego przyczepić, tylnia część progów lekko pognita, oraz odprowadzacze wody z kabiny potrafią się zapychac co moze powodować gnicie w niektórych miejscach, ale to chyba globalny problem toyoty tamtych lat, poza tym autko zdrowiutkie.
Widoczność ok, słupki są cienkie, autko jest małe, czasami trzeba się wychylić troche żeby zajrzeć czy nikt w martwym polu się nie skrada, ale nie jest źle.
OK
Nie jest to główny atut tego auta, wentylacja i ogrzewanie/klimatyzacja po prostu są, jak mają chłodzić to chłodzą jak grzać to grzeją i tyle w temacie.
Jak na takie małe autko to naprawdę świetną robotę robi przesuwana kanapa z tyłu, jak potrzebujesz zmiescic 5 osób to zmiescisz, ale zapomnij o bagażach, jak potrzebujesz zmiescic bagaże to zmiescisz ale zapomnij o 3 osobach z tyłu, ja nie mam dzieci, mam psa, więc dla mnie to jest idealne rozwiązanie, no ale wiadomo, co człowiek to inna sytuacja, dlatego trzeba to przemyśleć, jak dla mnie bajka. Akurat trafiła mi się 5 drzwiówka, więc jezeli chodzi o dostanie się do auta to nie ma problemów.
no tutaj wiadomo, autko małe, niska waga, na czymś musieli zaoszczędzić. Na autostradzie porozmawiać ciężko, no ale pasażera obok słyszysz, wiec ok.
Koszty rekordowo niskie, mimo sportowej wersji, pasują czesci jak nie do sportowej i wszystko jest łatwo dostępne, za niską kwote, dla studenta idealne autko.
10/10 nic dodać nic ująć, mimo że używki trzymają cene, to warto zainwestować w lepszy wolnossący silniczek, nie do zabicia
widaomo, auto dojrzewa, czasami trzeba coś poprawić, lekko doszlifować, ale jezeli chodzi o awaryjność mechaniczną to zero problemów. Moje zawieszenie nie było ruszane od produkcji autka, wszystko jest na bieżąco sprawdzane i ma się dobrze, ten przykład mówi sam za siebie.
Nie spotkałem się z poważnymi usterkami.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 106KM 78kW [l/100km]

6,8