Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017

Polecam!, 3 lata temu
Silnik 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
Rok produkcji 2020
Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się, że to auto będzie miało takiego kopa. Do tego nie okupuje tego wysokim spalaniem. Super!
Inne : Przestrzeń w kabinie jest na prawdę dużym zaskoczeniem -wygodne auto dla 4 (nawet dorosłych) osób.
Yariska kupiona nowa od dealera, spełnia wszystkie moje oczekiwania jako drugie auto w rodzinie -auto miejskie z opcja okazjonalnych wpadów w trasę.
Nieudolne 1,5l 111KM -szybki, elastyczny i oszczędny. Pracuje w zmiennych trybach Otta i Atkinsona, co na skutkować tym, że przy spokojnej jeździe pali mniej, a po wdepnięciu gazu zmienia się tryb pracy i zbiera się bardzo ochoczo (mam wrażenie, że inni kierowcy już się przyzwyczaili, że yarisy to małe torpedy, bo grzecznie zjeżdżają z drogi). Kultura pracy bardzo dobra.
Fajne przełożenia, jak we wszystkich znanych mi Toyotach. 6 biegów powoduje, że w aucie jest ciszej przy wyższych prędkościach. Wyraźnie inne przełożenia niż w skrzyniach 5-ciobiegowych.
Auto bardzo przyjemnie się prowadzi, jest przewidywalne. Dobrze trzyma się drogi, mimo że nie należy do aut niskich (powiedziałbym, że jest bardziej minivanowate). Jest bardzo zwrotne.
Wszystko ok. Nie wiem co bym miał tu napisać o rocznym aucie? W każdym bądź razie po roku użytkowania nie ma rdzy, ani żadnych innych problemów z karoserią. ;-) Dobrze dopasowane elementy.
Widoczność jest kapitalna w każdym kierunku -Wielka szyba przednia, duże okna boczne i spore tylne -widać wszystko w każdą stronę nawet bez kamery cofania. Do tego wysokie pozycja za kierownicą (a la minivan) daje uczucie, że wszystko ma się pod kontrolą.
Wszystko na miejscu, po japońsku.
Nagrzewa się bardzo szybko, szyby parują rzadko, klima działa jak należy. Wszystko ok (jedyny minusy za zamienione miejsca pokręteł nawiewu (ogrzewania i strefy nawiewu).
Bardzo dużo miejsca na nogi iw pierwszym i w drugim rzędzie (nie porównuje do Octavii). Dużo miejsca nad głowami (o wiele więcej niż w Octavii). Na szerokość tyle ilu się można spodziewać po aucie miejskim -jest ok, ale mogłoby być ciut szerzej.. Bagażnik ok jak na segment B.
Tu duże zaskoczenie -japońskie auta nigdy nie słynęły z przesadnie dobrego wyciszenia, a tu jest na prawdę ok. Spokojnie można rozmawiać, czy słuchać radia do 130km/h.
Koszty eksploatacji ok (tylko paliwo i przeglądy). Koszty serwisu aso toyoty ok (średnia krajowa). Spotkanie (o dziwo) idealnie takie jak deklaruje producent -5,5l - 6,0l (jazda głównie w mieście, na trasie da się zejść do 5,0l - 5,5l)
Jakość bardzo dobra, bogate wyposażenie jak na segment B. Cena nie jest niska, ale też nie jakaś wygórowana. Powiedziałbym, że średnia, za to święty spokój z usterkami i awariami -bezcenny.
Zero awarii, usterek, czegokolwiek..
Póki co wszystkie moje toyoty były i są kompletnie bezawaryjne!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
6,1
6,6