Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017

Ryszard, 2 lata temu
Silnik 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
Rok produkcji 2017
Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Sylwetka ładna, wnętrze przyjemne i nie nudne w czasie długiej jazdy. Siedzenie jak dla wersji Premium trochę sztywne.
Dynamiczny jak do tej masy pojazdu. I małe spalanie, jak do tej pory średnie wychodzi 5,5 l/100 km
Szkoda że nie automat. Ale biegi wchodzą dobrze, poza wstecznym, muszę wciskać sprzęgło kilka razy.
Bez zarzutu ! Nie trzeszczy i nie stuka przy jeździe po dziurach, ale na muldach trzeba mocno zwolnić, bo pod maską słychać mocne walnięcie.
Ten wielki grill z przodu to jakaś porażka. Psuje cały efekt tego auta.
Mogło być lepiej ale pewnie ze względów bezpieczeństwa belki przy szybach są takie grube.
Jest OK. Jak na mały samochód duża ilość schowków. Tylko nie wiem po co maleńka półeczka przed pasażerem ???? Nic tam nie wchodzi poza długopisem.
Słabe ukierunkowanie i sterowanie nawiewem. Nagrzewanie i klimatyzacja działa dobrze tylko z tym rozdziałem nawiewy coś nie tak.
Miejsca dla 4 osób do 175 cm wzrostu wystarcza nawet na dłuższą jazdę.
Wyciszenie bardzo dobre, ale jak ktoś chce śmigać po autostradzie, to w żadnym samochodzie nie będzie cicho !
Jeżdżę krótkie odcinki i spalanie mam na poziomie 5,5 l/100 km, filtry i olej taniocha, więc nie mam się czego czepiać.
Choć materiały wykończeniowe nie wyglądają na ,,górną półkę", to ogólne wrażenie jest pozytywne.
4 lata i nic się nie popsuło, nawet żarówka się nie przepaliła !!!
Żadnych usterek !!!!! ,,Lider niezawodności" to chyba nie mit !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW [l/100km]

5,2